Anakartı yeniledikten sonra format gerekir mi?

carved7P

Hectopat
Merhaba, yeni bir anakart ile işlemci aldım. İnternet sitelerinde anakart değişimi sonrasında format atılması gerekli mi diye araştırdım ve çoğu kişi gerekli yazmış. Yanımda format atabileceğim bir flash bellek yok. Anakart henüz elimde değil, birkaç güne elimde olacak. Anakarti ve üzerindeki parçaları yerleştirdiğim zaman bilgisayar çalışır mı ve çalışırsa eğer USB'ye format dosyalarını indirip öyle format atsam bir sıkıntısı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam atılması iyi olur. Çalışmaz diye bir kural yok. Bazen chipset sürücü uyumsuzluğu olabilir.

Merhaba, yeni bir anakart ile işlemci aldım. İnternet sitelerinde anakart değişimi sonrasında format atılması gerekli mi diye araştırdım ve çoğu kişi gerekli yazmış. Yanımda format atabileceğim bir flash bellek yok. Anakart henüz elimde değil, birkaç güne elimde olacak. Anakarti ve üzerindeki parçaları yerleştirdiğim zaman bilgisayar çalışır mı ve çalışırsa eğer USB'ye format dosyalarını indirip öyle format atsam bir sıkıntısı olur mu?

PC'yi aç ve format dosyalarını kur ve at driverler hata verecek.
Eski anakart çalışıyorsa onunla aç ve flashı hazırla.

Yeni anakart aldığınız için temiz format atmak gerekli PC açılırmı dersen açılır ama eski Driver'ler sıkıntı verir.
O halde anakartı vs yerleştirip bilgisayarı çalıştırıp format dosyalarını bir flash belleğin içerisine yükleyim. Eski driverları format atmadan önce mi sonra mı silmem gerekir? Ve eski driverları silmek için bir program varsa tavsiye verebilir misiniz?

Siz zaten format attığınızda eski sürücüler silinecek. Windows 10 da yeni sürücüleri internetten indirip otomatik kurar.

O halde anakartı vs yerleştirip bilgisayarı çalıştırıp format dosyalarını bir flash belleğin içerisine yükleyim. Eski Driver'ları format atmadan önce mi sonra mı silmem gerekir? Ve eski Driver'ları silmek için bir program varsa tavsiye verebilir misiniz?

Gerek yok format yeterli.

O halde anakartı vs yerleştirip bilgisayarı çalıştırıp format dosyalarını bir flash belleğin içerisine yükleyim. Eski Driver'ları format atmadan önce mi sonra mı silmem gerekir? Ve eski Driver'ları silmek için bir program varsa tavsiye verebilir misiniz?

Eski Driver'leri silmen için ayrı bir programa gerek yok fortmat attınmı komple siliniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı