Anakartımın Pinleri Yamuldu, Nasıl Tamir Olur?

Warlord_x7

Hectopat
Arkadaşlar Aydın'da oturuyorum. Nasıl olduysa anakartın işlemciye giren pinleri yamuldu. Tam 6 adet. Burada anı şanı duyulmuş sağlam bakkal olmayan bir bilgisayarcıya götürdüm. Pinlerin hepsini düzelttiler. Bu saatten sonra %99 sorunu çözeceklerini söylediler. Neyse bilgisayarı açtılar tabi ben o sırada ordayım. Açarken taramalı tüfek gibi beep beep sesler gelmeye başladı yani pc açılmadı. 1-2 gün sonra tekrar gelmemi söylediler. 1-2 gün sonra hatayı çözemediklerini elinde de aynı işlemci soketine sahip anakartı olmadıklarını söylediler ama sorunun %90 anakarttan %10 işlemciden olabileceğini söylediler. Burak ve Recep Abiden acil yardımlarını bekliyorum. Yeni ekran kartı almıştım, ne güzel tam kullanacaktım bu sorun ortaya çıktı. Delirmek üzereyim, lütfen engin bilgilerinizle bana yardımcı olun. İyi günler.

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Yer
İstanbul
Anakartın markası nedir? Umarım ASUS'tur :) Eğer ASUS ise ve garanti kapsamında ise Çizgi Elektronik'e yolluyorsun, ücretsiz soketi değiştirip anakartını sana geri gönderiyorlar ;)

mevsres

Megapat
Bu sorun senin yapabileceğin bir sorun değil, ne de bilgisayar satan insanların yapabileceği bir sorun değil. En iyisi Çizgi Elektronik.

KS
W

Warlord_x7

Hectopat
Maalesef anakartım Gigabyte GA-X58A-UD3R. Recep abi zaten Asus almadığıma bin pişmanım. Çizgi elektronik bana bu konuda yardımcı olacak mıdır ? Ve sorun nereden kaynaklanıyor ? Yeni parça almam şu an imkansız. Zaten yeni ekran kartı aldım, ebeveynlerim kesinlikle izin vermeyecektir. Bana kaça patlar soket değişimi ?

Son düzenleyen: Moderatör:

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Vallahi Intel işlemcilerde pinler anakartta olduğu için düzeltmen zor. Benim işlemcim AMd ben işlemciyi yere düşürdüm bir baktım 9 pin yamulmuş. Kısa süreli kalp krizini atlattıktan sonra dedemin yadigar isveç çakısını ve bir kredi kartı aldı hepsini tek tek düzelttim paşalar gibi çalıştı. :D Garantiye gönderirsen sorun çözülecektir burada herkesin dediği gibi.

Mert

Gigapat
Yer
Eskişehir
Sen başta hata yapmışsın. Bakkala gitmeyecektin. Anakartını al ve garantiye gönder.

KS
W

Warlord_x7

Hectopat
Recep abi soket değiştirdin dedin de anladım fakat nasıl anladın ki sorunun soketten olduğunu? Başka bir şeyden olmasın sorun ?

Shadow Slayer

Megapat
Yer
Dark
Çizgi Elektronik benim bildiğim en iyi anakart tamiri yapan yer. İletişime geç bence.

Yeni konular

Yukarı