Anakartın desteklediği RAM frekansının üzerine çıkılır mı?

emrecan6556

Kilopat
Daha fazla  
Arkdaşlar anakartım MSI B365M PRO-vh 2666 MHz RAM ise 16 GB Corsair 3000 MHz. Ama BIOS'da daha düşük gösteriyor. Anakartım desteklememesine rağmen XMP ile RAM frekansımı yükseltebilir miyim?

Anakartının desteklediği MHz'in üzerine çıkamazsın.

2666 MHz'e nasıl çıkarım? XMP ile mi?
XMP ile çıkarsın ama Max 2666 tabii RAM destekliyor ise onun dışında BIOS dosyasında küçük bir değişiklik ile OC açılabilir yani RAM 3000 MHz calisir.

Bunu nasıl yapacağımı anlatır mısınız? Ayrıca en düşük 2666 yapsam bile sıcaklıkta herhangi bir problem yaşar mıyım?

2666 MHz'e nasıl çıkarım? XMP ile mi?

Bunu nasıl yapacağımı anlatır mısınız? Ayrıca en düşük 2666 yapsam bile sıcaklıkta herhangi bir problem yaşar mıyım?

Aynı anakartı kullandım 2666 MHz üstüne çıkamazsın ben 2400 MHz RAM'lerimi OC yapıp 2666 MHz'e çıkarmıştım. XMP ayarı değil de direkt MHz seçerek RAM'leri ayarlayabilirsin diye düşünüyorum zaten 3000 MHz RAM 2666 MHz'de çalışması sorun çıkarmiyacaktır.

Son düzenleme:
Aynı anakartı kullandım 2666 MHz üstüne çıkamazsın ben 2400 MHz RAM'lerimş OC yapıp 2666 MHz'e çıkarmıştım. XMP ayarı değil de direkt MHz seçerek RAM'leri ayarlayabilirsin diye düşünüyorum zaten 3000 MHz RAM 2666 MHz'de çalışması sorun çıkarmiyacaktır.

Direkt MHz nasıl seçeceğim BIOS ekranından mı? Ayrıca sıcaklıkta problem çıkarır mı?

Direkt MHz nasıl seçeceğim BIOS ekranından mı? Ayrıca sıcaklıkta problem çıkarır mı?

Sıcaklıkta problem çıkmaz, BIOS'a girdiğinizde ilk gelen ekranda 2 veya 3. Satırda Memory bölümü olacaktır orada ayarlanabilir.
Aslında XMP seçebiliyorsanız XMP seçin çünkü işin için de voltaj ayarıda var.

Sıcaklıkta problem çıkmaz, BIOS'a girdiğinizde ilk gelen ekranda 2 veya 3. satırda Memory bölümü olacaktır orada ayarlanabilir.
Aslında XMP seçebiliyorsanız XMP seçin çünkü işin için de voltaj ayarıda var.

BIOS ekranımda değerler şu şekilde ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz? Bunu nasıl 2666 MHz çıkarabilirim?
Yardımcı olursanız sevinirim.
@$ilent

Dosya Ekleri

• MSI_SnapShot.jpg
    MSI_SnapShot.jpg
    115,7 KB · Görüntüleme: 96
  • MSI_SnapShot_00.jpg
    MSI_SnapShot_00.jpg
    102,6 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı