Anakartın M.2 SSD desteklediği nereden anlaşılır?

emrezbek

Hectopat
Anakartım M.2 SSD destekliyor mu fotoğrafını paylaşıyorum. Destekliyorsa hangi M.2 SSD'yi almamı önerisiniz?

Dosya Ekleri

• c05511823.jpg
    c05511823.jpg
    46,5 KB · Görüntüleme: 1.321
2280 2250 standartlarında M.2 destekler altta zaten var M.2 socket diye.

Muhtemelen NVMe değil, M.2 SATA destekliyor. Yine de anakart modelini tam olarak söyleseydiniz iyi olurdu. Ayrıca bütçenizi ve kapasite ihtiyacınızı da söylerseniz tam olarak bir tavsiyede bulunabiliriz.

M.2 SATA'da fazla seçenek yok, iyi modellerden biri de şu:

anakart bilgilerinin görseli
Muhtemelen NVMe değil, M.2 SATA destekliyor. Yine de anakart modelini tam olarak söyleseydiniz iyi olurdu. Ayrıca bütçenizi ve kapasite ihtiyacınızı da söylerseniz tam olarak bir tavsiyede bulunabiliriz.

M.2 SATA'da fazla seçenek yok, iyi modellerden biri de şu:

anakart bilgilerim

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    41 KB · Görüntüleme: 516
anakart bilgilerinin görseli

anakart bilgilerim
H270 çipsete sahip bir anakartmış ve NVMe destekliyormuş. Yanılmışım yani. Hatta burada konu da açılmış 10 ay önce ve NVMe desteklediği de söylenmiş:

O zaman Kingston A2000 önerebilirim, 500 GB ve 1 TB modellerinin fiyatı şu aralar gayet uygun:

@emrezbek, yalnız şu an yabancı forumlara bakıyorum; M.2 SATA mı yoksa NVMe mi destekliyor, çok emin değiller. HP, maalesef pek detaylı açıklamamış. Kingston A2000'i, iade edebileceğiniz yerden almanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
H270 çipsete sahip bir anakartmış ve NVMe destekliyormuş. Yanılmışım yani. Hatta burada konu da açılmış 10 ay önce ve NVMe desteklediği de söylenmiş:

O zaman Kingston A2000 önerebilirim, 500 GB ve 1 TB modellerinin fiyatı şu aralar gayet uygun:

@emrezbek, yalnız şu an yabancı forumlara bakıyorum; M.2 SATA mı yoksa NVMe mi destekliyor, çok emin değiller. HP, maalesef pek detaylı açıklamamış. Kingston A2000'i, iade edebileceğiniz yerden almanızı tavsiye ederim.
ilgin için çok teşekkür ederim

ilgin için çok teşekkür ederim
Rica ederim. Şimdi baktım, M.2 SATA takıp çalıştıramayan birine sadece NVMe desteklediğini söylemişler Reddit'te:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı