Anakartın oyunlardaki önemi

• Konuyu başlatan Beşiktaş
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 4B
B

Beşiktaş

Ziyaretçi
Çoğu yerde araştırdım anakart çok önemliymiş zaten önemlidirde oyunlarda pek çok etki etmiyormuş sadece darboğaz olmasın dediler o kadar bide geleceğe dönük alacaksan çok iyi bi anakart almalıymışım. Ben size anakartın oyunlarda çok etkisi olurmu bunu soruyorum (darboğaz olmassa tabi ) :D şimdiden teşekkür ediyorum herkeze.

İyi bir sistem iyi bir anakart üzerine oturtulur. Amaç oyun ise, özellikle de ekran kartının gerisinde kalmayacak bir anakart tercih edilmeli.

İyi yonga setlerine sahip olması çok önemli bu bağlamda. Geleceğe dönük olması da uyumsuzlukları engeller. Uzun ömürlü kullanırsınız.
Yeni teknolojileri destekliyor olması gerekir.

Oyunlara etkisi var mı dersen şöyle cevaplayayım. Diğer parçaların gerisinde kalmadığı yani darboğaz yaratmadığı sürece daha fazla para vermek oyunlarda daha çok FPS kazandırmaz.
Daha çok FPS istiyorsan daha iyi bir ekran kartı alacaksın. Aynı şekilde anakart-işlemci ve RAM bellek 3'lüsünü de çağın gerisinde bırakmayacaksın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı