Anakartın sorunlu olduğu nasıl anlaşılır?

migration

Kilopat
Elimde MSI B350-M PRO-VDH anakart var. Ryzen için. MSI anakartının Ryzen için sorunlu olduğu söyleniyor. Ben şimdi bu nasıl anlayabilirim ? Ne testi yaparak sorunlu olup olmadığı anlaşılır ?

Sorunlu derken fiziksel olarak bir sorunu yok. Yazılımsal sorunları çoktu ilk çıktıklarında. Daha sonra gelen güncellemeler ile birçok sorunu çözdüler. Örnek olarak RAM frekansı, RAM desteği vb.

Güncel BIOS kullanman yeterlidir.

Aynısını bende merak ediyorum fakat öyle bir test bulamadım. Bildiğim kadarıyla anakartı açıp şişlik, bir yerde bir kopukluk falan var mı diye bakmak gerekiyor. En azından ben bu kadarını biliyorum.

Sorunlu derken fiziksel olarak bir sorunu yok. Yazılımsal sorunları çoktu ilk çıktıklarında. Daha sonra gelen güncellemeler ile birçok sorunu çözdüler. Örnek olarak RAM frekansı, RAM desteği vb.

Güncel BIOS kullanman yeterlidir.
Hocam ben 1-2 ay önce topladım PC'yi. Kurulumlarını kendim yaptım BIOS falan. Sitesine girdim indirdim. Tek sorun şu mesela sitesinde 29.09.2017 en son sürümü onu indirip kurdum sonra BIOS menüsünden bakıyorum orda tarihi 19.09.2017 diyor güncel sürüm için. Önceki sürümlerde de öyle oldu hep 10 gün öncesi olarak gösteriyor. Şuanda da 19 Eylül gösteriyor ama anakartın öyle bir tarihli sürümü yok. 29 Eylül var. Bu neden olur ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı