Anakartta BIOS'a girince gerekli menü çıkmadı

Rodrigez

Femtopat
Daha fazla  
Yeni aldığım PC sistemimde bazı sorunlar var. Sistemin bana vermesi gereken FPS değerinin yüksek olması gerek fakat düşük FPS veriyor. Bunu iyice araştırdım BIOS'tan bazı ayarlar yapmam gerektiğini öğrendim. BIOS'a girdim fakat videolardaki gibi menü karşıma çıkmadı. Sonrasında anakartıma baktığım zaman karşıma beni şaşırtan bir şey çıktı anlamadım cidden. Yardım eder misiniz? Öncelikle sistem:
Acer Nitro N50-620 i7-11700F 16 GB DDR4 RTX 3060 Ti GDDR6 8 GB 512 GB SSD.
Daha da açıklayıcı olayım, yani anakart kısmında sadece Acer yazıyor.

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Ne gibi bir menü çıkmadı? Ekran görüntüsü atar mısın? Sistem üreticisi Acer olduğu için orada Acer yazıyor.

Ne gibi bir menü çıkmadı? Ekran görüntüsü atar mısın? Sistem üreticisi Acer olduğu için orada Acer yazıyor.

Kral böyle bir yer çıkıyor rica etsem doğru yer ise şu MHz arttırma vs darboğaz için ayarları söyler misiniz?

Çıkan yer

Dosya Ekleri

• 16606592203914156835551994562937.jpg
    16606592203914156835551994562937.jpg
    96,5 KB · Görüntüleme: 36
Kral böyle bir yer çıkıyor rica etsem doğru yer ise şu MHz arttırma vs darboğaz için ayarları söyler misiniz?

Normal BIOS işte. Eksik bir şey göremiyorum. XMP açabilirsin destekliyorsa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fazla kurcalamanızı önermem.

Normal BIOS işte. Eksik bir şey göremiyorum. XMP açabilirsin destekliyorsa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fazla kurcalamanızı önermem.

Kral normal BIOS fakat ben fazla bilmiyorum ayar yapmayı mesela attığın videodaki yere nasıl geleyeceğim bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoplarda BIOS menüsü kısıtlı olabilir. Zaten masaüstü gibi OC falan yapamazsınız. Turboboost ile yüksek frekans görür. Bu da güç seçeneklerine ve sıcaklığına göre değişir. Bir de laptoplarda ekran kartı MaxQ, MaxP olmasına göre de değişir.

Laptoplarda BIOS menüsü kısıtlı olabilir. Zaten masaüstü gibi OC falan yapamazsınız. Turboboost ile yüksek frekans görür. Bu da güç seçeneklerine ve sıcaklığına göre değişir. Bir de laptoplarda ekran kartı MaxQ, MaxP olmasına göre de değişir.
Kasa galiba laptop değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı