Anakartta BIOS'a girince gerekli menü çıkmadı

Rodrigez

Femtopat
Daha fazla  
Yeni aldığım PC sistemimde bazı sorunlar var. Sistemin bana vermesi gereken FPS değerinin yüksek olması gerek fakat düşük FPS veriyor. Bunu iyice araştırdım BIOS'tan bazı ayarlar yapmam gerektiğini öğrendim. BIOS'a girdim fakat videolardaki gibi menü karşıma çıkmadı. Sonrasında anakartıma baktığım zaman karşıma beni şaşırtan bir şey çıktı anlamadım cidden. Yardım eder misiniz? Öncelikle sistem:
Acer Nitro N50-620 i7-11700F 16 GB DDR4 RTX 3060 Ti GDDR6 8 GB 512 GB SSD.
Daha da açıklayıcı olayım, yani anakart kısmında sadece Acer yazıyor.

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Resimdeki BIOS laptop tarzı gibi duruyor. O zaman özel olarak yazılmış gibi duruyor. Buna bir şey yapamayız. Zaten K olmayan işlemciye OC olmaz.

Laptoplarda BIOS menüsü kısıtlı olabilir. Zaten masaüstü gibi OC falan yapamazsınız. Turboboost ile yüksek frekans görür. Bu da güç seçeneklerine ve sıcaklığına göre değişir. Bir de laptoplarda ekran kartı MAX-Q, Max-P olmasına göre de değişir.

Reis masaüstü zaten de ben XMP ayarı vs açmak istiyorum veya darboğaz yaptığını düşünüyorum çünkü Valorant'ta 150 FPS vermesinin imkanı yok.

Advanced menüsü nasıl? Dediğim gibi buna özel yazılmış.

Evet kral.

Reis şu an BIOS'ta yapılması gereken ayarlar var mı sence istersen Advanced flan atayım ekran görüntüsü.

RAM'lerin MHz'si yükselik değilse XMP açıp onları yükseltebilirsin. Ayrıca ne zaman ve ne kadara aldınız? 20bin TL verdiyseniz belki iade edip forumda daha iyisini toplayabilir arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerin MHz'si yükselik değilse XMP açıp onları yükseltebilirsin. Ayrıca ne zaman ve ne kadara aldınız? 20bin TL verdiyseniz belki iade edip forumda daha iyisini toplayabilir arkadaşlar.

Kral Twitch yayıncılığı için topladım 1 ayı geçmiş olabilir sanırsam ve aldığımda 24 bin TL di şimdi 20 bin TL.

Buyrun

Kral Twitch yayıncılığı için topladım 1 ayı geçmiş olabilir sanırsam ve aldığımda 24 bin TL di şimdi 20 bin TL.

Buyrun
Şöyle

Dosya Ekleri

• 16606706203677673963413165309203.jpg
    16606706203677673963413165309203.jpg
    107,6 KB · Görüntüleme: 19
Hocam, sade bir menu var. Bunları kontrol edip deneyin. Bize de resim atabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı