Çözüldü Anakartta CSM nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

reshazonee

Hectopat
Daha fazla  
Sistem siparişi vermiştik ve anakart B450M-A idi. Ama az önce baktımda B450M-A/CSM olmuş anakart. Bu ikisi arasındaki fark nedir? CSM'nin olayı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
CSM, UEFI destekli anakartta Legacy kurulum yaptığınız zaman desteklemesi için gereken bir modüldür. Secure Boot desteklemeyen işletim sistemlerini, yani önyükleyicisi (Bootloader ) imzalanmamış işletim sistemlerini kurmak için CSM ayarını açmak gerekir. Bu ayar geriye dönük uyumluluk ayarıdır.

Ekleme: Recep Baltaş
CSM, UEFI destekli anakartta Legacy kurulum yaptığınız zaman desteklemesi için gereken bir modüldür. Secure Boot desteklemeyen işletim sistemlerini, yani önyükleyicisi (Bootloader ) imzalanmamış işletim sistemlerini kurmak için CSM ayarını açmak gerekir. Bu ayar geriye dönük uyumluluk ayarıdır.

Ekleme: Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
UEFI nedir acaba zamanınız varsa anlatır mısınız ? Yani bi yararı mı var, daha mı iyi
Mesajımı düzenledim.
UEFI nedir, buyrun:

UEFI nedir acaba zamanınız varsa anlatır mısınız? Yani bir yararı mı var, daha mı iyi.

Güncel anakartların hepsi UEFI destekliyor zaten, modeli farklı yazmışlardır, herhangi bir sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı