Anakartta darbogaz diye bir şey var mı?

Mansitak56

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben bir şey merak ettim, anakartta darbogaz diye bir şey var mı? Mesela A320M AMD Ryzen 7 2700X takılabiliyor diye duydum. BIOS'la ya da 5 3600 takarsa darbogaz gibi bir şey olur mu? Performans düşer tabii ama darbogaz olur mu?

Merhabalar. Ben bir şey merak ettim, anakartta darbogaz diye bir şey var mı? Mesela A320M AMD Ryzen 7 2700X takılabiliyor diye duydum. BIOS'la ya da 5 3600 takarsa darbogaz gibi bir şey olur mu? Performans düşer tabii ama darbogaz olur mu?

Anakartlar da uyumluluk esastır anakartta darboğaz denen şeyi hiç duymadım. Ha belki RAM'ler de olabilir mesela anakart 2100 MHz desteklerken siz 3000 MHz RAM takarsanız RAM'larin hızı 2100'e düşer.

Güç beslemesi yetmeyeceği için MOSFET'ler çok ısınacaktır.

Darboğaz belirli donanımlar arasında olabilir. Anakart için duymadım. A320 anakartlar dediğiniz gibi R7 2700X çalıştırabilir. Fakat VRM olarak fazla iyi olmadıkları için tavsiye edilmez.

Bildiğiniz gibi darboğaz olmaz. Zaten açıklanmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı