Anakartta dram ışığı yanıyor

stqlthd

Decapat
Öncelikle merhaba,
Yaklaşık 1 yıl önce kullandığım eski i3 7100 Sistemim vardı ve anakartı BIOS güncellemesi yaparken bozdum.
Eski anakartı bilgisayarcıya götürdüm fakat anakart soket pinleri kırık dedi yani çalışmaz dedi.

Bugün ise yeni H110M Pro VD anakart aldım. i3 7100 işlemcimi taktım ve görüntü vermesini bekledim, fakat vermedi dram ışığı kırmızı yanıyordu anakartta. Sonra forumu biraz gezdikten sonra BIOS güncellemesi gerektiğini öğrendim. Bilgisayarcıya gittim ve 6. nesil işlemci takıp anakartı sorunsuz çalıştırdık. BIOS güncellemesi yaptık ve benim işlemcimi geri taktık fakat sorun aynı idi. Bilgisayarcı bana sorun anakartın işlemciyi desteklemeyebileceğini söyledi. Fakat BIOS güncellemesinden sonra çalışması gerekiyordu.

Dram ışığı ve görüntü vermemesinin sebebi nedir? Çözümü mümkün mü? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

1653587848764.png

Hangi sürüm BIOS kuruldu? 7996v2A'dan itibaren i3 7100 desteği varmış o anakartın. Bu arada RAM'lerin sağlam olduğundan emin misin?

7996V2H sürümü kuruldu hocam. RAM'lerin sağlam olduğundan eminim. Çünkü RAM'lerim 6. nesil işlemci ile normal çalışıyordu.

Geri
Yukarı