Anakartta Kısa Devre Sorunu

MertT55

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, bu hafta 6000 TL'ye yeni bir bilgisayar topladım fakat bugün çalıştırırken kısa devre oluştu.
Anakarttan kıvılcım ve bir koku geldi, bilgisayarı 2. kez çalıştırdığımda ise anlık olarak ekran kartının fanlarının çalıştığını, sonra da kapandığını fark ettim.
Şu an tekrar deniyorum fakat anakart elektriği iletmiyor gibi gözüküyor.
Ne yapıcam bilmiyorum, parçaları anakarta bağlamadan çalıştırırsam bir sıkıntı olur mu onu da bilmiyorum. İnternette aradım ama bir sonuç bulamadım.
Tavsiye verecek varsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer bir olayı ben yaşadım. PC'yi aldığım hafta anakart bozuldu. Kasayı götürdüm onlar da onayladı, iade veya değişim yapabileceklerini söylediler 15 gün dolmadığı için. İade edip daha üst bir anakart aldım. Tavsiyem anakartı yenisi ile değiştirtmeniz. Fakat içinize sinmiyorsa benim gibi de yapabilirsiniz. Anakartın modeli nedir?

Öncelikle merhaba, bu hafta 6000 TL'ye yeni bir bilgisayar topladım fakat bugün çalıştırırken kısa devre oluştu.
Anakarttan kıvılcım ve bir koku geldi, bilgisayarı 2. kez çalıştırdığımda ise anlık olarak ekran kartının fanlarının çalıştığını, sonra da kapandığını fark ettim.
Şu an tekrar deniyorum fakat anakart elektriği iletmiyor gibi gözüküyor.
Ne yapıcam bilmiyorum, parçaları anakarta bağlamadan çalıştırırsam bir sıkıntı olur mu onu da bilmiyorum. İnternette aradım ama bir sonuç bulamadım.
Tavsiye verecek varsa çok sevinirim.
Anakartın yükseltme vidaları takılı şekilde monte edildiğinden emin misiniz ?

Geri
Yukarı