Anakartta RGB portu olmaması

klau

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, anakartımda ne RGB ne de ARGB portu var. RGB kontrolcüsnü takıp fanlarımı senkrozine bir şekilde kontrol etmem için anakartımı mı yükseltmem gerekiyor? Bir de 2. soru 5V olan ARGB 12v olan her zaman normal RGB mi oluyor? 3 ve 4 giriş neye göre belirleniyor?🙆‍♂️

Kullandığın kasa veya kontrolcü modeli nedir?

Genellikle kasa üzerindeki reset tuşundan veya varsa kumanda ile kontrol edilebiliyor.

LED kontrolcüsünü henüz almadım Corsair'in 3 fan alınca yanında bedava gönderdiği 6 girişli LED Hub'ını kullanmayı düşünüyorum. Mevcut kasamdaki fanlar tek renk yanıyor anakarttan dolayı sanırsam. Corsair'in iCUE yazılımı üzerinden kontrol etmek istiyorum senkronize bir şekilde güzel bir anakart şart oldu sanırsam.

Corsair fanlar için RGB veya ARGB çıkışı gerekmiyor. USB ve kontrolcüye olan bağlantıyı yapınca yazılım üzerinden ayarlayabiliyorsunuz.

Bu video daha açıklayıcı olacaktır:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video daha açıklayıcı olacaktır:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda adam hub'ı node pro'ya takıyor node proyu da usb bağlantısıyla anakarta takıyor fakat 2018 videosu. Benim bildiğim kadarıyla node prolar artık kalktı ve satışı yapılmıyor, sadece kontrolcü üzerinden yapılıyor rgb bağlantıları.
1625996525833.png
Tamamdır buldum yeni nesil hub da usb bağlantısı varmış teşekkürler :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı