Anakartta Soğutucuyu Çıkartırken Parça da Söküldü

Beyler Barış Bey`in yazdığını okudum.Ancak soğutucu stock fan onları sökmeden soğutucuyu monte edemiyoruz zaten.Ki anakartı değiştirmeye karar verdim yapıştırmaktanda vaz geçtim.

Gene aynı tanıya ulaştık ama.Sorunu alttan destekleyip çapraz vidalayak soğutucuya monte ettim şuan bi sorun yok yorumları ve fikirleri için herkese teşekkür ederim.

Beyler Barış Bey`in yazdığını okudum.Ancak soğutucu stock fan onları sökmeden soğutucuyu monte edemiyoruz zaten.Ki anakartı değiştirmeye karar verdim yapıştırmaktanda vaz geçtim.
Normalde stok fanlar için uyumlu bir şekilde gelir bu cihazlar, soğutucuyu değiştirirsen ona uyumlu braketler vs. çıkar. Sen emin olmadan önce bir bilgisayarcıya git. Bir yerde yanlış yapıyorsun gibi hissediyorum.

Barış Bey şuan bi sıkıntı yok anakartı kullanmaktayım.Cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Yani konu üzerinden 3 sene geçmiş ama doğru bilgi olması açısından bu yazma gereği hissediyorum;

Sakın ama sakın yapıştırma gibi saçma işlere girişmeyiniz çünkü bu yaşanan durum aşırı normal. O arkadaki metal braket soğutucunun anakarta daha rahat tutunmasını ve fazla yük bindirmemesini sağlar. Elinizle tutup soğutucuyu vidaladığınızda işiniz bitmiş olur zira bazı soğutucuların kendine özel braketi olur ve o braketi söküp soğutucudan çıkanı kullanırsınız yani yapıştırmak saçmalık olur.

Merhabalar. Bende de braked anakarta yapışmış çıkartamadım buyuk ihtimalle işlemcinin ısınmasıyla yapışmış daha once yapışık değildi. Çıkarmanın bir yolu var mı saç kurutma makinesi ile denedim çıkmadı başka bir yolu var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı