Çözüldü Ekran kartında sürekli yanan beyaz ışık nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

429681

Centipat
Merhabalar, 2020 Ekim ayında sıfır bir sistem almıştım. Aldığım ilk günden beri ekran kartında beyaz ışık yanıyor. İlk başlarda durumu garipseyip yüzeysel bir araştırma yapmıştım ancak büyütülecek bir şey olmadığını düşünmüştüm. Bugün tekrar araştırdım ve tam sebebini öğrenmem gerektiğine karar verdim. Aldığım günden beri sistemle ilgili hiç sorun yaşamadım, bu ışık neden yanıyor olabilir?
Sistem: AMD Ryzen 3 3100, ASUS ROG STRIX RX 570 8 GB, ASUS Prime A320M-F.
Işığın fotoğrafı;

Ekran görüntüsü 2021-04-23 113737.png

Çözüm
Hocam orası anakart değil ekran kartına benziyor. :D Ekran kartının içinden güç geçtiği anlamına gelir o ışık. Yani yanması değil sönük olması sorun teşkil eder.
Anakart üzerindeki o ışık normal hocam. Kiminde kırmızı, yeşil sizde de beyaz. :)
Bazen ışığın yanma tarzına göre bir takım hataları gösterebilir.
Sabit yanması sağlıklı ve düzgün çalıştığını gösteriyor.
Ancak sizinki ekran kartı gibi duruyor. :D

Anakart üzerindeki o ışık normal hocam. Kiminde kırmızı, yeşil sizde de beyaz. :)
Bazen ışığın yanma tarzına göre bir takım hataları gösterebilir.
Sabit yanması sağlıklı ve düzgün çalıştığını gösteriyor.
Görsele baktıysanız PCI-e güç kablosunu göreceksiniz, aşağı tarafta da güç kaynağının girdiği boşluğun ızgaralarını. :D

Hocam orası anakart değil ekran kartına benziyor. :D Ekran kartının içinden güç geçtiği anlamına gelir o ışık. Yani yanması değil sönük olması sorun teşkil eder.
Evet hocam kusura bakmayın yanlış olmuş :D Kapatmanın bir yolu var mı acaba? Bu arada 1037 yazıyor ışık yanan yerin yanında.

Yeni konular

Geri
Yukarı