Anakarttaki 7.1 kanal ile 5.1 kanal arasında ne fark var?

Daha fazla  
Arkadaşlar yeni toplayacağım sistemde anakartlardaki kanal sayıları kafamda soru işaretleri oluşturdu. 7.1 kanal ile 5.1 kanal arasında ne fark var. Hangisini önerirsiniz?

Çözüm
Dahili ses yongasının kaç kanal desteklediğini belirten bir değer diyelim. Odanda kaliteli bir Surround ses sistemi kullanıyorsan 7+1 olanı tercih edebilirsin, ev sinema sisteminiz varsa aynı şekilde tercih edebilirsin.

Veya dahili ses yongası bulunmayan üst düzey bir Surround kulak üstü kulaklığın varsa tercih edebilirsin. Ama kulaklık tarafında üst düzey modeller USB ara birimli - dahili ses yongalı oluyor.

Kısacası ihtiyaçlar hiyerarşisi :) Arada fiyat farkı çoksa ve üst düzey bir ev sinema sistemin yoksa 5+1 tercih edebilirsin.
Dahili ses yongasının kaç kanal desteklediğini belirten bir değer diyelim. Odanda kaliteli bir Surround ses sistemi kullanıyorsan 7+1 olanı tercih edebilirsin, ev sinema sisteminiz varsa aynı şekilde tercih edebilirsin.

Veya dahili ses yongası bulunmayan üst düzey bir Surround kulak üstü kulaklığın varsa tercih edebilirsin. Ama kulaklık tarafında üst düzey modeller USB ara birimli - dahili ses yongalı oluyor.

Kısacası ihtiyaçlar hiyerarşisi :) Arada fiyat farkı çoksa ve üst düzey bir ev sinema sistemin yoksa 5+1 tercih edebilirsin.

Çözüm

Oyun sistemi topluyorum ve kulaküstü oyuncu kulaklığım var hangisini tercih etmeliyim? Kulaklığın dahili ses yongası var.

O halde aradaki fiyat farkına bakacaksın, fayda - zarar analizi yapacaksın. Zaten ses yongalarındaki tek kriter kaç kanal olduğu değildir, kullanılan ses yongasının modellerine de göz atılmalıdır. Bunu da; odanda bulunan ses sisteminden daha iyi verim alabilesin diye söylüyorum, belki 5+1 olan çift kanal kullanımda daha kaliteli ses almanı sağlayabilir. Yonga modellerine bu yüzden bak diyorum.

Ben yalnızca; ihtiyacın olmadığını söylüyorum. Kullanmayacağın şeye fazladan para verme.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı