Anakarttan sürekli bip sesi geliyor

SeastoreKing

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar elimde bir anakart var. Ama 1 pini yarım kırık. Bende pinin kırık olan kısmını biraz havaya kaldırıp işlemciye temas edecek şekilde ayarladım. Sistemi açtığımda işlemciyi görüyor çünkü RAM'i falan çıkarınca olması gereken bip sesini veriyor. Ama sistemi düzgün şekilde çalıştırmaya kalktığımda PSU'yu açtığım anda sistem kendi kendine açılıyor. Ardından sürekli bir bip sesi geliyor ve görüntü gelmiyor. Sorun pin kaynaklımı yoksa başka bir sorun mu var?

20220116_1730532.jpg

Ahh LGA 775 sana ne yapmışlar böyle?

Birazdan o pinin hangi işleve geldiğine bakacağım.
Dur ya bu LGA 775 değil. Ya da öyle. Anakartı söyleseydiniz keşke.

Son düzenleme:
Tam pinin hangisi kırık anlamadım. Ama vss pin ise sorun çıkmaması gerekirdi. Ama D15# ise bu kötü bir şey demektir. Anakart foxcoon G41 mxe galiba.
Yaklaşmışım G31 versiyonuymuş. Nerede görsem pinti foxcoonu tanırım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-01-22-18-11-19-595_com.sec.android.app.sbrowser.jpg
    Screenshot_2022-01-22-18-11-19-595_com.sec.android.app.sbrowser.jpg
    83,2 KB · Görüntüleme: 24
Anakart modeli nedir?

Foxconn G31 mv
Tam pinin hangisi kırık anlamadım. Ama vss pin ise sorun çıkmaması gerekirdi. Ama D15# ise bu kötü bir şey demektir. Anakart foxcoon G41 mxe galiba.

Biraszdan tek tek sayıp hangi pinin kırık olduğunu söyleyeceğim. Ama işlemciye temas ediyor şu an neden sorun çıkardı anlamadım.

Bilgisayar açılırken kısa devre ile açılır. Fakat o pinin açılmaya etkisi ne çözemedim. Ama o anakarttan kurtulmanızı tavsiye ederim. LGA 1156 bile daha iyi olacaktır. X3440 işlemci alırsınız mis gibi olur.

Şu anlık param yok maalesef

Dostum şansıma vss pinini kırmışım.
Alttan 5 sağdan 10.
Dostum oldu çok mutluyum. Pin kısa devre yapıyormuş sanırım işlemciye temas etmeyecek şekilde aşağıya eydim pini ve görüntü almayı başardım. Vss pini ne işe yarıyor bu arada meraktan soruyorum.

Son düzenleme:
Şu anlık param yok maalesef.

Dostum şansıma vss pinini kırmışım.
Alttan 5 sağdan 10.
Dostum oldu çok mutluyum. Pin kısa devre yapıyormuş sanırım işlemciye temas etmeyecek şekilde aşağıya eydim pini ve görüntü almayı başardım. Vss pini ne işe yarıyor bu arada meraktan soruyorum.

Toprak besleme hattı.

Yeni konular

Geri
Yukarı