Oyun Ancestors: The Humankind Odyssey 57 TL

Müthiş bir oyun, evrim bilimine ilgi duyan arkadaşlar çok sevecektir. Ayrıca oyun yapımında %99 oranında bilimsel verilerden yararlanarak yapılmış. Keşfetme hissiyatı müthiş, fiyatına zaten diyecek bir şey yok.
Oyunun genel olarak olayı ne? Ve evrim ile tam olarak nasıl bir bağlantısı var? Evrim dediniz ilgimi bayağı çekti alasım var şuan :D

Oyunun genel olarak olayı ne? Ve evrim ile tam olarak nasıl bir bağlantısı var? Evrim dediniz ilgimi bayağı çekti alasım var şuan :D
Oyun Miyosen dönemi Afrika'sını inanılmaz bir şekilde oyuna eklemiş, tabii ki oyunlaştırmak adına %100 bilimsel gerçekliklere odaklanılmasa da bu oyunun olayı insanoğlunun atalarına dönüp evrimleşip bir yandan da hayatta kalmamızı konu edinmiş. Steam'de çok güzel bir inceleme var, atayım buraya.

"Zaman geçirmek için harika bir oyun, özellikle insansıların evriminin beşiği diyebileceğimiz Miyosen dönemi Afrika'sı üzerine yapılan paleoekolojik ve jeolojik çalışmaları oldukça iyi yansıtmışlar ve gerçekten inanılmaz büyüklükte bir harita tasarlamışlar, ancak son bilimsel makalelere göre hazırlanmıştır denilse de eğer takıntılıysanız 10.000.000 yıl önceki Hominidae familyasından Homininae alt familyasına Sahelanthropus Tchadensis öncesi missing link olarak adlandırdığımız geçiş türlerinde mızrak kullanımı veya çit inşası gibi şeylerin gerçeği yansıttığını söylemek de doğru olmayacaktır. Yine Pliyosen dönemi Metridiochoerus yada yine aynı dönem Afrika'sının ikon türlerinden olan Hippopotamus Gorgops gibi endemik türleri görebilmek ayrıca harika olsa da canlı tür çeşitliliğinin azlığı da bir süre sonra bu kadar büyük bir haritada rahatsız edebilir. Tüm bunları bir tarafa koyarsak Panache Digital Games gerçekten muhteşem bir yapım ortaya koymuş, tavsiye ettim..."

Beni çok içine çeken bir oyun olmuştu, farklı tarzda. Bilime az çok merakınız varsa daha da keyifli olacaktır. Oyun yapılırken de bilimsel araştırmalar yapılarak tasarlanmış. 57 TL ye kesinlikle oynanmalı. Kütüphanenizde olsun.

Evrim Ağacı bu oyunu canlı yayında oynamıştı. Oyundan çok evrimin nasıl olduğunu canlı canlı anlatmıştı. Videosunu bulamadım ama çok iyi bir yayındı. Simülasyon evrim dersi gibiydi. Bulabilen varsa atsın lütfen.

Evrim Ağacı bu oyunu canlı yayında oynamıştı. Oyundan çok evrimin nasıl olduğunu canlı canlı anlatmıştı. Videosunu bulamadım ama çok iyi bir yayındı. Simülasyon evrim dersi gibiydi. Bulabilen varsa atsın lütfen.
Çağrı abi mi oynuyordu? Eğer dediğiniz doğruysa ona ulaşmaya çalışırım ama yayın tekrarını o bile bulamayabilir kaldırılmışsa eğer. Eğer bulursan bizi bilgilendirebilir misin?

Çağrı abi mi oynuyordu? Eğer dediğiniz doğruysa ona ulaşmaya çalışırım ama yayın tekrarını o bile bulamayabilir kaldırılmışsa eğer. Eğer bulursan bizi bilgilendirebilir misin?
Evet Çağrı hoca oynadı. 2 saatten fazlaydı yayını.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet Çağrı hoca oynadı. 2 saatten fazlaydı yayını.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Araştırdım ve maalesef yayın tekrarını hiçbir yerde bulamadım. 2019'da yapılmış bir yayının tekrarını bulmak neredeyse imkansız zaten. Oyunu övüyor muydu yoksa gömüyor muydu?

Yeni konular

Geri
Yukarı