Çözüldü Android 12 ve MIUI 13 güncellemesi gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Merhaba, 2022 Eylül ayını doldurmamıza rağmen hala Android 12 ve MIUI 13 güncellemelerini alamadım. Kullandığım telefon Xiaomi Redmi Note 9 Pro herhangi bir root ya da ROM uygulamadım ve ne olduklarını bilmiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
Bu şekilde güncellemesini yapabilirsiniz:
Recovery ROM yüklemeye dikkat edin. Fastboot ROM olmaz çünkü.

ROM değiştirmek garantiyi bozar mı?

Ek olarak cihaz garanti dışı kalmaz.

Xiaomi.eu ROM'u kuracaksınız.

Custom ROM kurup cihazı garanti dışı bırakmaya gerek yok bence :)
MIUI 13 global ROM'da çıkmış ama TR ROM'a henüz gelmemiş, sanırım TR ROM kullanıyorsunuz. Ya TR ROM'una gelmesini bekleyeceksiniz ya da global ROM veya Xiaomi.EU ROM'u kuracaksınız. Maalesef başka çözümü yok.

Merhaba, 2022 Eylül ayını doldurmamıza rağmen hala Android 12 ve MIUI 13 güncellemelerini alamadım. Kullandığım telefon Xiaomi Redmi Note 9 Pro herhangi bir root ya da ROM uygulamadım ve ne olduklarını bilmiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Buradan uygun ROM'u indirip manuet güncelleme yapın.

Telefonunuzun ayarlarından hakkında kısmına bakın. MIUI sürümünde parantez içinde "SJZTRXM" yazıyorsa cihazınız Türkiye cihazıdır. Global ve Avrupa cihazlarına geldi, yakında sizede gelecektir.

MIUI 13 global ROM'da çıkmış ama TR ROM'a henüz gelmemiş, sanırım TR ROM kullanıyorsunuz. Ya TR ROM'una gelmesini bekleyeceksiniz ya da global ROM veya Xiaomi.EU ROM'u kuracaksınız. Maalesef başka çözümü yok.
ROM değiştirmek garantiyi bozar mı? ROM ne demek internetten de araştıracağım nedir bilmiyorum çünkü.

Buradan uygun ROM'u indirip manuet güncelleme yapın.

Buna bakacağım teşekkür ederim.

Telefonunuzun ayarlarından hakkında kısmına bakın. MIUI sürümünde parantez içinde "SJZTRXM" yazıyorsa cihazınız Türkiye cihazıdır. Global ve Avrupa cihazlarına geldi, yakında sizede gelecektir.
"RJZTRXM" yazıyor. Ya bu ROM işine bismillah diye giricem ya da bekleyeceğim.

Bu MIUI dışında peki neden Android 12 güncellemesi alamıyorum? İnternetten baktığım kadarıyla Android 12 Redmi Note 9 Pro'ya gelmişti.

ROM değiştirmek garantiyi bozar mı?

Xiaomi.eu ROM'u kuracaksınız.

Çözüm

Çok teşekkür ederim dostum. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı