Android 6.0.1 Radyonun 281GB Yer Kaplaması

Egekan

Hectopat
Yer
Ankara, Türkiye
Daha fazla  
Kendim bir iOS kullanıcısı olduğum için android ile pek aram olduğu söylenemez. Az önce bir yakınım telefonunun hafızası dolduğunu ama aldığı hafiza kartın fayda etmediğini söyleyip yardımcı olmamı rica etti. İlk işim video ve fotoğrafları hafıza karta taşımak olacaktı ki, kapladığı alanlar yok denecek kadar az. Telefonun dahili hafızası 8GB; fakat içindeki hafıza kartı ise 16GB. Şu anda hafıza kartının 120mb/16GB gibi saçma bir alanı dolu. telefonun ize 7,98GB/8GB. Dolayısıyla telefon şu anda kilitlenme noktasında demek pek de yanlış olmaz.

Fotoğraflar ve videoları taşıma fikri sorunu çözmeyince, uygulamalara bakmaya kadar verdim. Telefondaki varsayılan Radyo 1.0 uygulaması tam olarak 281GB yer kaplıyor görünüyor. Sanırım bu tıkanmanın sebebi de bu. 8GB dahili hafızası olan telefonda 281GB yer kaplayan bir uygulama nasıl görünüyor onu da anlamış değilim. Bu 281GB uygulamanın verisi olarak görünüyor. Android işletim sistemine gömülü olarak gelen uygulamaları silmeye yarayan programları da denedim ama fayda etmedi. Rootlama işine de girmek istemiyorum telefon bana ait değil. Telefonu kapatıp açtım fakat uygulama hala 281GB.

Screenshot_20180211-233109.png

Hafızadan veriyi ve önbelleği silmeyi deneyin, belli ki telefon birşeyleri yanlış hesaplıyor. Ayrıca telefonun hafızası 8 GB ise açabileceğiniz maksimum yer 4 GB civarıdır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı