Android ADB debloat için rehber var mı?

Evil Belief

Kilopat
Makaleler
4
Samsung telefondan kaldırılamayan bloatware uygulamaları kaldırmak istiyorum. ADB aracılığıyla komut istemi üzerinden yapılıyor gördüğüm kadarıyla.

Nasıl yapıldığına yönelik güzel bir rehber veya video var mı? Yabancı birkaç video izledim ama pek anlamadım.

Son düzenleme:
İlginiz için teşekkür ederim hocam ama yeterli bir yazı değildi.
Reddit'ten araştırarak şu siteyi buldum, güzelce anlatmış gibi duruyor:

İlginiz için teşekkür ederim hocam ama yeterli bir yazı değildi.
Reddit'ten araştırarak şu siteyi buldum, güzelce anlatmış gibi duruyor:
Yapabildiniz mi hocam? Yaptıysanız nerden yardım aldınız? Cihazım s10 plus, işe yaramayan debloatların cihazın performansını düşürdüğünü ve daha fazla ısınmaya yol açtığını düşünüyorum. İngilizcem çok kötü, türkçe bir kaynak olursa iyi olur.

Yapabildiniz mi hocam? Yaptıysanız nerden yardım aldınız? Cihazım s10 plus, işe yaramayan debloatların cihazın performansını düşürdüğünü ve daha fazla ısınmaya yol açtığını düşünüyorum. İngilizcem çok kötü, türkçe bir kaynak olursa iyi olur.
Epey geç yazıyorum öncelikle kusura bakmayın. Düzgün bir Türkçe rehber bulamayınca kendim araştırıp hazırladım hocam. Konu başka bir forumda olduğu için link atmak yasak. Google'a "en kolay haliyle android debloat işlemi" diye aratınca ilk sırada çıkan konu bana ait.

Epey geç yazıyorum öncelikle kusura bakmayın. Düzgün bir Türkçe rehber bulamayınca kendim araştırıp hazırladım hocam. Konu başka bir forumda olduğu için link atmak yasak. Google'a "en kolay haliyle android debloat işlemi" diye aratınca ilk sırada çıkan konu bana ait.
Sıkıntı yok hocam. Onun yerine daha kalıcı bir çözüm buldum: Custom ROM. İlk başta ADB ile silmiştim, sonrasında hem performans artar hem de cihaz rahatlar diye Custom ROM kurdum. Hem de gereksiz, silinemeyen uygulamalara kalıcı çözüm. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı