Android Hakkında Düşünceleriniz

Neetmop

Kilopat
Yer
Nürnberg, Almanya
Daha fazla  
Bugünlerde yeni bir telefon alacağım. Şu anki telefonum iPhone 4S. iOS'un kısıtlamalarından bunaldığımdan Android almayı planlıyorum. Ancak bugüne kadar iOS kullandığım için yaşamadığım, Android'e geçtiğimde yaşama ihtimalim yüksek olan sorunlar nelerdir merak ediyorum. Aklımdaki telefon S6, fakat Note vb. tüm Android telefon kullananların yorumlarını merak ediyorum. Her türlü öneriye açığım. Teşekkürler.

S6 alabilecek durumun varsa kaçırma derim. Çok çok fazla gereksiz uygulama yok. İstemediklerini rootsuz bir şekilde devre dışı bırakabilirsin. Performansı üst düzeyde, kamerası zaten muhteşem.

@Akif
4S'ten çok iOS beni kısıtladı. Telefona müzik atmak isterim, iTunes, film atmak isterim, iTunes, zil sesi değiştirmek isterim, yasak, apple store üyeliği açmak isterim, illa kredi kartı ister vs. vs.
Bunlardan oldukça sıkıldım. Ayrıca evet iOS uzun süre güncelleme desteği sağlıyor fakat telefonunuz her güncellemeyle daha da kullanılamaz seviyede kasmaya ulaşıyor.
Z serisinden kastınız Sony Xperia?

@Berkay Aydın Belli şartlardan dolayı telefonu Note 5 piyasaya sürülmeden önce almam gerekebilir. Ancak eğer fırsatım olursa benim de aklımda var Note 5. Fakat içten içe o kadar büyük bir telefonun rahatsızlık verip vermeyeceğini de düşünmüyor değilim. Ellerim çok büyük değil, cebe sığmayan bir telefonla baş etmek istemiyorum açıkçası.

Evet Xperia'ları beğeniyorum. Android kullanacak olsam onların birini tercih ederdim.

Evet müzik, film konusunda sınırlamalar var. Ancak tamamen güvenlik amaçlı ve her zaman doğru çalışan bir sistem. Hem alternatifleri de bulunmakta. Ayrıca zil sesi de değiştirilebiliyor. :)

Bence yeni Nexus modellerini bekle, Android 6.0 Marshmallow ile çıkacaklar. Android dedin mi akla Nexus gelir. iPhone'u kesinlikle aratmaz emin ol. Özellikle LG'nin yeni Nexus modelini çok beğendim. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı