Android, iOS, Mac, Linux, Windows arasından hangisi daha iyi?

Yanlış bilgi: iOS, Linux çekirdeğini kullanmaz.
Bak dostum sen populer sistemleri koymusun ama Android ve iOS telefonlar içindir ve not olarak da söylüyorum onlar Linux'un bir sürümüdür. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence AOSP ya da LOS Android'dir; stabildir, hızlıdır, özelleştirilebilir, apk sistemi sağ olsun Linux'tan korkan kişilere büyük kolaylıkltır; Linux, Mac ve Windows ile uyum sağlar, Açık kaynaktır, 10 sene önceki sürümü bile yeni kapanır, Google'nin Linux'a yardımının sebeplerindendir.

(Linux kernel bu arada biliyorum üşendiğim için linux diye yazıyorum orda demek istediğim linux tabanlı distro :) )
Bence Linux'dur. Günlük işler rahat halledilir ve açık kaynağın verdiği özgürlük, gizlilik, stabillik, güvenlik, kişiselleştirme ve forumları da çok güzel. Tek sorunu ben çok sorun yaşamadım ama her oyunu oynamayabilirsiniz onun dışında her türlü işinizi çok rahat görür.

İkinci tercihim Windows olur. Her ne kadar sevmesemde gene istediğinizi yaparsınız ama açık kaynak olmadığı için özgürlük ve gizlilik konusunda biraz geri kalırsınız bana göre.

Üçüncü de Android olur bilgisayar üzerinde de Android çalıştırmak mümkündür (android_x86 veya bliss OS vb). Office işleri halledilebilir ofis programları var gene oyun oynayabilirsiniz, internette gezinebilirsiniz kısacası idare eder.

iOS için bilgisayarda çalışan şu an bir versiyon yok bildiğim kadarıyla ama iOS veya Android derseniz ben Android derim. Bana göre daha stabil ve gizlilik konusunda daha özgür bir işletim sistemi Android.

Son tercihim MacOS olurdu. Zamanında çok da olmasa da kullandım ama hiç alışamadım. Benim kişisel fikirlerim bu şekilde.

Geri
Yukarı