Android ROOT Ne İşe Yarar?

strixcem

Hectopat
Daha fazla  
Samsung Galaxy Grand Neo ROOT yetkisi verdiğimde garantisi biter mi?
ROOT nedir?
Neden programlar ROOT istiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
ROOT sonrası garantiniz sona erir, eğer UNROOT yaparsanız garantinizi tekrar kazanırsınız.
Android ROOT, kök dizin erişim iznidir. Android'in sizin önünüze koyduğu engelleri tamamen aşmanızı sağlar.
Programlar genelde sistem dosyalarıyla ve sistemin içinde bulunan dosyaları düzenleyerek çalışıyor. Bu sebepten ROOT yetkisi gerekiyor.

Ben UNROOT yapsan bile garanti geri gelmez biliyordum. Bir sayaç olduğunu ve bu sayaç ROOT yaptıkça saydığını söylediler yoksa ben mi yanlış biliyorum.

UNROOT sırasında telefona ciddi zarar verilebilir diyorlar. Doğru mu bu? Eğer öyleyse telefon ne gibi zararlar görebilir?

Unroot için farklı programa gerek yok. Sayacı sıfırlayıp orjinal ROM attığınızda cihaz Unroot olur zaten, ayrıca garanti kapsamına girer.

Eğer bir sorun çıkarsa brick dediğimiz olay olabilir o olay ise şudur :
Ana ekranda takılma boot ekranı geçmeme olayı olabilir bunuda stock rom flashlayıp wipe cache ve wipe data yaparak çözebilirsiniz .

Brick olma durumunda maalesef sadece saydığınız olumsuzluklar gerçekleşmeyebilir. Özellikle de hard brick olursa telefon, oyuncak telefona dönebilir ve kötü tarafı bunun geri dönüşü olmamasıdır. Tabii genelde soft brickle karşılaşılır, burada sorun yazılımsaldır ve çözüm basittir.
Bilinçli olarak yapıldığında herşey, root sırasında ve sonrasında bir sorun çıkmaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı