Android sistem yeri artması

PromiseN

Decapat
16 GB alanı olan bir telefonum var ve sistem 5.8 GB'lık yer kaplıyordu, onunla birlikte toplam 8 GB doluydu yani bir 8 GB daha vardı fakat APK dosyayı yükleyeceğim 800 MB kadar oyunda 2 GB kadar yani yerim vardı fakat sistem 10 GB olunca yerim de kalmadı, indiremedim. Ne yapabilirim? Sistemi nasıl tekrar düşürebilirim ya da artmasını engelleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum otomatik yazılım güncellemelerini kapatmalısın. Öncellikle yazılım güncellemelerini silmek için telefonunu sıfırlaman lazım. sonra otomatik yazılım güncellemelerini kapat ve daha güncelleme çünkü telefona her geçen gün bir güncelleme daha gelecek ve sistem yerini dolduracak.

Sistemi düşürümezsin cihazının geliştiricileri varsa repartition ve costum ROM ile düşürülebilir anca.

Fakat önceden de olmuştu hiçbir şey yapmama rağmen düşmüştü.
Dostum otomatik yazılım güncellemelerini kapatmalısın. Öncellikle yazılım güncellemelerini silmek için telefonunu sıfırlaman lazım. Sonra otomatik yazılım güncellemelerini kapat ve daha güncelleme çünkü telefona her geçen gün bir güncelleme daha gelecek ve sistem yerini dolduracak.

Ama önceden de olmuştu ve kendiliğinden düşmüştü ne kadar sürmüştü hatırlamıyorum ama düşmüştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı