Android Studio Gradle Hatası

komkemkom

Kilopat
Arkadaşlar her proje açtığımda bu hatayı alıyorum ve uygulamayı başlatamıyorum 3 bilgisayarda da denedim güvenlik duvarlarını kapattım yine aynı sorun. Çözebilecek olan var mı? Intel V-t açık ve haxm yüklü.

367499

Arkadaşlar her proje açtığımda bu hatayı alıyorum ve uygulamayı başlatamıyorum 3 bilgisayarda da denedim güvenlik duvarlarını kapattım yine aynı sorun. Çözebilecek olan var mı? Intel V-t açık ve haxm yüklü.

Eki Görüntüle 367499
1-Open file'a tıkladıktan sonra karşına bu ekran gelecek.
368495

2-Büyük "I" harfini Büyük "İ" harfi yap (fotoğraftaki gibi)
3-yukarıdaki sekmelerdeki Build'e ve ardından Make project'e tıkla
4-Try Again'e Tıkla
Hata Geçecektir
368487

Son düzenleme:
1-Open file'a tıkladıktan sonra karşına bu ekran gelecek.
Eki Görüntüle 368495
2-Büyük "I" harfini Büyük "İ" harfi yap (fotoğraftaki gibi)
3-yukarıdaki sekmelerdeki Build'e ve ardından Make project'e tıkla
4-Try Again'e Tıkla
Hata Geçecektir
Eki Görüntüle 368487
Çok teşekkür ederim. Allah Razı Olsun. Birkaç alternatif olarak bende belirtiyim hazır konu açılmışken çünkü çok araştırdım başım ağrıdı. Windows'un ingilizce dil paketini yükleyip görüntüleme dilini ve klavyeyi ingilizce q yapıp ardından çalıştırırsanız düzelir tekrar türkçe q'ya geçebilirsiniz veya Windows'un ingilizce sürümünü yüklerseniz Türkçe Q klavye ile geçebilirsiniz. Bu şekilde de çalışıyor. Veya Gradle sürümünü düşürün çünkü otomatik olarak I'yı İ yaparak belli ki bir çok kod bloklarına İ karakterini yerleştirerek hata verecektir. İlla Windows'un türkçe sürümünü kullanacak iseniz. Emeğine sağlık.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim. Allah Razı Olsun. Birkaç alternatif olarak bende belirtiyim hazır konu açılmışken çünkü çok araştırdım başım ağrıdı. Windows'un ingilizce dil paketini yükleyip görüntüleme dilini ve klavyeyi ingilizce q yapıp ardından çalıştırırsanız düzelir tekrar türkçe q'ya geçebilirsiniz veya Windows'un ingilizce sürümünü yüklerseniz Türkçe Q klavye ile geçebilirsiniz. Bu şekilde de çalışıyor. Veya Gradle sürümünü düşürün çünkü otomatik olarak I'yı İ yaparak belli ki bir çok kod bloklarına İ karakterini yerleştirerek hata verecektir. İlla Windows'un türkçe sürümünü kullanacak iseniz. Emeğine sağlık.
Eğer Windows gene Türkçe kalsın diyorsak ve biz Android Studio'yu güncelledik'ten sonra hatalar alırsak en güzeli Android Studio 3.2.1 i yüklemek en iyisi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı