Android Studio Veritabanını Kullanarak Liste Oluşturmak

Son Ispartalı

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba Sosyal ailesi size şöyle bir sorum olacak. Bu yaz staj yaptığım yerde bana bir Android oyunu geliştirme görevi verildi ve bende yapmaya başladım. İşin oyun kısmında pek bir sorun yaşamadım çünkü daha önceden kalma bir Java bilgim vardı ama iş veritabanı yapmaya gelince zorlanmaya başladım çünkü ilk defa veritabanı ile uğraşacaktım. Neyse onuda internetten bulduğum birkaç tutorial ile hallettim ama şuan olduğum kısmı geçemiyorum. Önce size oyundan bahsediyim biraz. Oyunda dört tane farklı level var. Her level'da amacın sana verilen sayı aralığında (örnek: 0 ile 99 arası) bilgisayarın tuttuğu sayıyı bulabilmek. Şimdi benim sıkıntı yaşadığım kısım şurada başlıyor. Oyunu birden fazla kişi oynayacağı için oyunda bir puan tablosu yapmak istiyorum. Bunun içinde SQLite denen veritabanı eklentisini kullanıyorum. Şuana kadar geldiğim noktada kullanıcı oyuna giriş yapabiliyor. Benim istediğim şey ise kullanıcı oyuna giriş yaptığı zaman bir düğmeye basıp uygulamayı kullanan kişilerin isimlerinin yazdığı bir sayfa çıksın karşısına. Yani kısaca sorum şu, SQLite ile elde ettiğim kullanıcı isimlerini bir sayfaya liste olarak nasıl yazdırabilirim? Ekleyeceğim fotoğrafta oluşturduğum veritabanının kodunu görebilirsiniz. @BilgisayarKurdu

1.png2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Basitce SQLite ile tuttugun data'ya select atip tableview da gostermek istiyorsun, highscore gibilerinden.
Android sqlite table layout example

Kullandigin oyun motoru hangisiyse, SQLite driver'i ile cihazin icerisindeki data'yi manipule edebilirsin.
Ornegin Unity ile: SQLite - Unify Community Wiki
Spesifik olarak Android View larina da ihtiyacin yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı