Android Studio vs. Code

Wongvangs

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, ben Kotlin ile mobil uygulama geliştirmek istiyorum ama Android Studio çok yavaş ve hantal geliyor bana. Araştırdığımda ise VS Code eklenti ile Kotlin kullanabilicegini gördüm, sizce dezavantajları nedir? Öğrenirken hocalar hep a. Studio kullaniyor öğrenmede olsun olabilecek dezavantajları aciklar misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Android kısmında çok fazla bilgim yok ama uygulamanın özellikle APK alındığı zamanlarda android studio üzerinden çok fazla şeyi editleyebiliyorsunuz. Minimum target API olsun XML dosyaları olsun android studioda çok bilindik yerlerde ve erişmesi daha rahat bence. Ve bu aşamalarda bir sorunla karşılaştığınızda android studio için internette bulabileceğiniz soru-cevap sayısı vs code'a göre daha fazladır diye tahmin ediyorum.

VsCode bir editor. Kodlarını bu editor de yazabilirsin. Hatta not defteri kullan bu kimseyi ilgilendirmez. Ama Debug yapmak için yetersiz. Derlemek için terminal kullanılır. Bunda sorun yok. Ama çoğu işi kendin halletmen gerekecek. Android studio da basitçe uygulamayı başlatabilir, debug yapabilir, xml çıktılarını anlık görebilirsin. Ama VsCode da göremezsin.

Mobil uygulama için Android Studio ve xcode(iOS için) olmadan olmaz.

Ben Android Studio'dan VS Code'a geçtim ve o hafifliği inanılmaz hissettiriyor

Arkadaşlar merhaba, ben Kotlin ile mobil uygulama geliştirmek istiyorum ama Android Studio çok yavaş ve hantal geliyor bana. Araştırdığımda ise VS Code eklenti ile Kotlin kullanabilicegini gördüm, sizce dezavantajları nedir? Öğrenirken hocalar hep a. Studio kullaniyor öğrenmede olsun olabilecek dezavantajları aciklar misiniz?

IntelliJ IDEA var. Onu kullanabilirsin istersen.

Yeni konular

Geri
Yukarı