Android sürüm yükseltme

Yer
türkiye
Daha fazla  
Arkadaşlar bende Android 4.2.2 sürüm bir telefon var 4.4 yapmak istiyorum root ve ROM atmadan yapmam mümkün mü?
(İlla root ve ROM gerketiriyorsa play Store'de bir uygulama var [ adı: build prop editor ] onun sayesinde 4.2 olan bir telefonu isterseniz 3.2.6 yapın isterseniz 8.0 yapın hepsi oluyor root atınca yapabiliyorsunuz sadece ben rootsuz arıyorum)

Öncelikle kullandığın telefonu biz mi hayal edelim? Her cihaza her Android sürümü olmaz. Ayrıca build prop editor'ü Android sürüm yükseltmede kullanılamaz, cihaza zarar verebilirsin.

Cihazın sürümünü yükseltmek kolay değildir. Cihazın sürümünü yükseltmek için Root gerekmez ama Custom Recovery yolu ile yeni OS kurmalısın. Detaylı bilgi için rehberleri araştırabilirsin.

Öncelikle kullandığın telefonu biz mi hayal edelim? Her cihaza her Android sürümü olmaz. Ayrıca build prop editor'ü Android sürüm yükseltmede kullanılamaz, cihaza zarar verebilirsin.

Cihazın sürümünü yükseltmek kolay değildir. Cihazın sürümünü yükseltmek için Root gerekmez ama Custom Recovery yolu ile yeni OS kurmalısın. Detaylı bilgi için rehberleri araştırabilirsin.
Samsung Galax Grand Neo YouTube'da bir sürü video var Build prop ile alakalı ve o uygulama olmasa bile illa root gerektiriyor diye biliyorum ben. (Videolarda öyle yapıyorlardı yani.)

Samsung Galax Grand Neo YouTube'da bir sürü video var Build prop ile alakalı ve o uygulama olmasa bile illa root gerektiriyor diye biliyorum ben. (Videolarda öyle yapıyorlardı yani.)
Evet sözde değiştirebilirsiniz ama gerçekte değişmez. Çünkü bir kere API farklılıkları var uygulamalar çalışsa bile bir çok hata ile karşılaşmanız olası. Ayrıca Yeni OS yüklemek Root gerektirmez Custom Recovery'e ihtiyacınız var. Altta verdiğim link gibi (Bu işlemler tehlikelidir, cihazı brick yapma ihtimaliniz var) :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet sözde değiştirebilirsiniz ama gerçekte değişmez. Çünkü bir kere API farklılıkları var uygulamalar çalışsa bile bir çok hata ile karşılaşmanız olası. Ayrıca Yeni OS yüklemek Root gerektirmez Custom Recovery'e ihtiyacınız var. Altta verdiğim link gibi (Bu işlemler tehlikelidir, cihazı brick yapma ihtimaliniz var) :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
biliuorum eski telefonum galaxy ace yi bu yöntemle 2.3.6 dan 4.2 ye yükseltme bdum dosyaları kurarken yanlış yapmışım açılmıyor samsung yazısında kalıp kapanıyor o zamandan beride denemedim açıkçası
Birde biraz daha araştırdım custom rom yüklemek zaralı değil diyordu bir yerde: Cihazınıza custom ROM yüklemek zararlı değildir. Ancak custom romun cihazınıza ait olması gerekmektedir örneğin siz Galaxy S4 cihazına LG G3’e ait custom ROM dosyasını yüklerseniz cihazınızda ciddi sorunlara yol açabilir. Cihazınıza custom rom yüklemeden önce marka, model adı ve numarasına dikkat edin.
Kaynakça: Android Cihazlara Root ve Rom Atmak Zararlı Mıdır? - Tekno Bölge

Yeni konular

Geri
Yukarı