Android sürümü değiştirmek

layta

Hectopat
Daha fazla  
Oppo reno 4 Lite telefonuma Android 11 yükledim ve pişman oldum 60FPS aldığım oyunda 40FPS alıyorum dosyalara erişmeme ise izin vermiyor. Android 10 sürümüne cihazın garantisini bozmadan dönmem mümkün mü? Bugün sabahtan beri bu konuyu araştırıyorum. Hard reset attım FPS sorunu için düzelmedi. Android 10 sürümüne dönmem mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın garantisi hangi firmaya ait?

Bilmiyorum.
Biraz riskli bir yöntem olabilir. Stock ROM denilen fabrika ROM'unu cihaza atmanız gerekiyor.

Nasıl atacağımı bilmiyorum hiç denemedim eğer biliyorsanız size ulaşabilir miyim yardım eder misiniz lütfen.

Son düzenleme:
Nasıl atacağımı bilmiyorum hiç denemedim eğer biliyorsanız size ulaşabilir miyim yardım eder misiniz lütfen.
Ben de çok bilmiyorum Flash atma işlemlerini. Attığım linkteki sayfanın altında nasıl yapacağınız yazıyor.

İlk önce Stock ROM dosyasını indirmeniz lazım. Sonra telefonunuzun sürücülerini indiriyorsunuz. En sonunda ise SPFlash diye bir program var, aynı ISO yazar gibi ROM dosyasını buraya giriyorsunuz. Telefonunuzu bağlayıp atma işlemini başlatıyorsunuz.

Özetle bu şekilde yapmalısınız. Cihazlara Root atarken de aynı yöntem kullanılıyor. Youtube'da birkaç video var bununla ilgili, bir göz atmanız iyi olacaktır.

Hocam isterseniz TWRP ile atarsınız isterseniz bilgisayar üzerinden.

Telefonlardan hiç anlamıyorum en sonunda garantiye göndereceğim yaparlar mı bilmiyorum teker teker yapmam lazım doğru bir şekilde siz yardımcı olabilir misiniz anlıyorsanız inanın sabahtan beri bununla uğraşıyorum anladığım her türlü yolu denedim keşke şu güncellemeyi yapmasaydım diyorum.

Bilgisayar üzerinden daha sağlıklı diye biliyorum, doğru mudur?
Aslında hocam birazcık doğrudur çünkü bilgisayar üzerinden atarken recovery moduda düzeliyor ama TWRP ile atarken recovery modu düzelmiyor
Telefonlardan hiç anlamıyorum en sonunda garantiye göndereceğim yaparlar mı bilmiyorum teker teker yapmam lazım doğru bir şekilde siz yardımcı olabilir misiniz anlıyorsanız inanın sabahtan beri bununla uğraşıyorum anladığım her türlü yolu denedim keşke şu güncellemeyi yapmasaydım diyorum.
Tabii ki de hocam yardımcı olurum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı