Çözüldü Android tablette şarj olma durumuyla ekran kilidini açıp kapatmak mümkün müdür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

özgün deniz

Kilopat
Makaleler
1
Öncelikle Android programlama geçmişim 0 ancak programlama bilgim var. Sizden istediğim şey bir kod veya ona benzer şeyler değil bunu belirteyim. Bir proje için Android tablete çeşitli modifikasyonlar yapıyoruz. Tablete güç geldiğinde ekran kilidi açılmalı ve yazdığımız program/web sayfası çalışmalı (burada önemli olan kilit açma eylemi) şarj olmayı durduğu an da ekran kilidi kapanmalı. Sizden istediğim şey dil, kütüphane ve fonksiyon önerisi. (Atıyorum X dilinde a kütüphanesinin şarjoluyor() ve klitaç() olaylarını kullanabilirsin.) Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Öncelikle Android programlama geçmişim 0 ancak programlama bilgim var. Sizden istediğim şey bir kod veya ona benzer şeyler değil bunu belirteyim. Bir proje için Android tablete çeşitli modifikasyonlar yapıyoruz. Tablete güç geldiğinde ekran kilidi açılmalı ve yazdığımız program/web sayfası çalışmalı (burada önemli olan kilit açma eylemi) şarj olmayı durduğu an da ekran kilidi kapanmalı. Sizden istediğim şey dil, kütüphane ve fonksiyon önerisi. (Atıyorum X dilinde a kütüphanesinin şarjoluyor() ve klitaç() olaylarını kullanabilirsin.) Şimdiden herkese teşekkür ederim.
Arkaplanda çalışırsa belki.

Bir de bu olay biraz sorunlu. Kapatabildi diyelim, geri açması için şifreyi bilmesi lazım programın. Bu da güvenlik açığı oluşturur. Şarj oranını alabilirsiniz büyük ihtimalle ama dediğim gibi böyle bir sorun var.

Arkaplanda çalışırsa belki.

Bir de bu olay biraz sorunlu. Kapatabildi diyelim, geri açması için şifreyi bilmesi lazım programın. Bu da güvenlik açığı oluşturur. Şarj oranını alabilirsiniz büyük ihtimalle ama dediğim gibi böyle bir sorun var.
Şifre yok hocam, güvenlik açığını da dert etmeye gerek yok ofiste kullanım kolaylığı için bunu yapmaya çalıyoruz.

Dil konusunda Dart/Flutter arka planda çalıştırmada sıkıntılı maalesef. Java veya Kotlin'den ilerlemelisiniz.

Kotlin kurdum şimdi (Android Studio) ben de size paralel olarak biraz araştırma ve alıştırma yapacağım.

Java daha kolayıma geldi Java olursa daha iyi olur gibi. 😂

Son düzenleme:
Java daha kolayıma geldi Java olursa daha iyi olur gibi. 😂
Java için nasıl yapılabileceğine baktım, kaynak var ama çok karmaşık anlatmış. İzin verilirse kullanabiliyor gibi.

Çözüm
Dil konusunda Dart/Flutter arkaplanda çalıştırmada sıkıntılı maalesef. Java veya Kotlin'den ilerlemelisiniz.
flutter da arka planda çalıştırmak sıkıntı workmanager paketi olarak en az süre ile 15 dk işlem yapılabiliyor ama android viltas'dan dolayı yanlış bilmiyorsam o süre sınırıda

Geri
Yukarı