Android telefon yedeklemesi nasıl yapılır?

Countless Skies

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. 1-2 hafta önce Samsung Galaxy M31s aldım ancak telefonun parmak izi okuyucusu sıkıntılı. Genelde ilk seferde okumuyor ve 2-3 kere hatta bazen daha fazla okutmam gerekiyor. Bu yüzden telefonu garantiye göndereceğim. Garantiye gönderdiğimde büyük ihtimalle yenisini gönderirler diye düşünüyorum. Yani telefondaki bütün veriler sıfırlanacak. Bu yüzden şu an telefonumdaki verileri ya bilgisayarıma ya da Online bir servise yedeklemem lazım ki yenisi geldiğinde yeniden yükleyebileyim. Telefonumdaki her şeyi yedeklemek istiyorum. Aklınıza gelebilecek her şey. Bir daha kurulum yapmakla uğraşamam. Notlar, galeri, WhatsApp konuşmaları, uygulamalar vs. vs.

Sorum şu: Bu yedeklemeyi en kolay şekilde nasıl yaparım? Online yedekleme servisi mi kullanmalıyım yoksa bilgisayara mı yedekleyeyim? Hangisini öneriyorsunuz ve hangi yazılımla yapayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung'un Smart Switch uygulamasi ile yedekleyebilirsiniz.
Bu uygulama ile telefon ile bilgisayarı kablo ile bağlayıp bilgisayara yedekleyeceğim değil mi? Peki garanti olsun diye bir de online'a yedeklemek için ne yapmam lazım? Sanırım bu uygulama ile online'a yedekleme yapılmıyor.

Kablo ile de Wi-Fi ile de yedekleyebiliyorsunuz. Buluta yedeklemek icin araca ihtiyaciniz yok Smart Switch ile yedegi aldiktan sonra yedek dosyasini bulup arsivleyip bulut depolama servisinize yukleyebilirsiniz.
Hocam Smart Switch ile buluta nasıl yedekleme yapacağım onu çözemedim işte. Telefonda uygulamaya girdiğimde iki seçenek var. Kablo ve kablosuz diyor. Ben kablosuz'a basıyorum ancak cihaz aranıyor diyor. Yani başka bir cihaza aktarma yapılıyor sadece. Direkt buluta yedekleme yapmayı bulamadım ben.

Direkt buluta yedekleme yok zaten. Samsung'un orijinal destekledigi bir sey de yok ve 3. parti onermiyorum cunku tam yedekleme almayabilir. Onceki mesajda dedigim gibi once bilgisayara yedekledikten sonra yedek dosyasini arsivleyip Google Drive'a falan kendiniz yukleyebilirsiniz.

Direkt buluta yedekleme yok zaten. Samsung'un orijinal destekledigi bir sey de yok ve 3. parti onermiyorum cunku tam yedekleme almayabilir. Onceki mesajda dedigim gibi once bilgisayara yedekledikten sonra yedek dosyasini arsivleyip Google Drive'a falan kendiniz yukleyebilirsiniz.
Ha anladım. Tamamdır şu an bilgisayara yedeklemeyi başlattım. Teşekkür ediyorum.
Hocam şu an yedekleme işlemi bitti ancak ben bir şeyi anlamadım. Telefonumda şu anda 55.5 GB veri var ancak bilgisayara yaptığım yedekleme sadece 18 GB boyutunda. Bu neden acaba? Bazı şeyler yedeklenmemiş mi acaba?

Son düzenleme:
Hocam şu an yedekleme işlemi bitti ancak ben bir şeyi anlamadım. Telefonumda şu anda 55.5 GB veri var ancak bilgisayara yaptığım yedekleme sadece 18 GB boyutunda. Bu neden acaba? Bazı şeyler yedeklenmemiş mi acaba?
Uygulamalari ve iceriklerini yedeklemiyor. Hatirladigim kadariyla hangi uygulamalar oldugunu yedekliyor ve yedekleme sonrasinda kuruyor. Cok uygulamaniz varsa olabilir.

Ayrica simdi aklima geldi eger Samsung Account hesabiniz varsa Samsung Account kisminda buluta kaydetme secenegi var. Orada uygulamalarin verisini yedeklemese de hangi uygulamalar oldugunu yedekliyor fakat cok resim ve videonuz varsa alan yetmeyebilir bilginize.

Uygulamalari ve iceriklerini yedeklemiyor. Hatirladigim kadariyla hangi uygulamalar oldugunu yedekliyor ve yedekleme sonrasinda kuruyor. Cok uygulamaniz varsa olabilir.

Ayrica simdi aklima geldi eger Samsung Account hesabiniz varsa Samsung Account kisminda buluta kaydetme secenegi var. Orada uygulamalarin verisini yedeklemese de hangi uygulamalar oldugunu yedekliyor fakat cok resim ve videonuz varsa alan yetmeyebilir bilginize.
Şu an ona da baktım ancak Samsung Account ile yedeklemede fotoğraf ve video seçenekleri yok. Uygulamaları, kişileri vs. yedekliyor ama.

Geri
Yukarı