Android Telefonda Exe Dosyası Çalıştırmak

yatik800

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Asus Zenfone 2 telefonumda 25MB'lik bir oyunu açmak istiyorum fakat dosya .exe uzantılı olduğu için açamıyorum nasıl açacağımı bilen var mı?

Not: Evde bilgisayar yok o yüzden telefondan açmam gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeniden adlandır yaparak "."'dan sonrasını apk olarak kaydedebilirsiniz, belki .apk uzantılı olduğu halde .exe olarak değiştirilmiştir. Fakat dosya .exe türünde programlandıysa unutun derim.

Yeniden adlandır yaparak "."'dan sonrasını apk olarak kaydedebilirsiniz, belki .apk uzantılı olduğu halde .exe olarak değiştirilmiştir. Fakat dosya .exe türünde programlandıysa unutun derim.
Denedim ama olmadı başka çözümü olan yok mu?

Not:Azcık dikkatli okusan bilgisayar oyununu açmaya çalıştığımı ve apk adlandır önerisini bana sunmazdın.

Emulator falan kullanarak yapan var da ben o taktiği tam beceremedim ve eski patronum çalıştırıyor du vefat etmese idi ondan öğrenirdim.

Denedim ama olmadı başka çözümü olan yok mu?

Not:Azcık dikkatli okusan bilgisayar oyununu açmaya çalıştığımı ve apk adlandır önerisini bana sunmazdın.
Bu işi (kendi fikrimce) ancak Windows Virtual Machine kurarak yapabilirsin. İşlemcin Z3580 veya Z3560, Zenfone 2'nin bir sürü varyasyonu var. Neyse o iki işlemci de X86 ve X64 uyumlu, X86'lık Win7 kurabilirsin, Win10 da kurabilirsin. Bu işlem için internette kaynaklar mevcuttur, hatta Technopat ekibi bile bunu yaptı. Yalnız PowerVR firmasının bildiğim kadarı ile Windows için grafik sürücüsü yok, 3D oyunları oynatamayabilir. Aklıma gelen bunlar. Bu arada dediklerinizi emin olmak için yazmadan önce defalarca okudum, siz ise hakim gibi yargılamışsınız.

Biraz zahmetli:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı