Android telefonlar için harici mikrofon var mı?

Şişman Adam

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Müzikle hobi olarak ilgilenmekteyim. Birçok enstrüman çalabiliyor ve eğlence amaçlı amatör kayıtlar yapıyorum. Bu kayıtlar için Android telefonumu kullanıyorum ve bilgisayarda ücretsiz video düzenleyici programlarla ile de kaydettiğim videoları yine amatörce düzenlemeye çalışıyorum. Bu bana çok keyif veriyor ve giderek içimde bunu daha profesyonelce yapma isteği doğuyor. Ancak işim zaten yeterince vaktimi aldığı için profesyonelce ilgilenemiyorum ve bu konuda kendimi geliştiremiyorum.

Yine de bu konudaki motivasyonumu arttırmak adına, en azından kayıtlardaki ses kalitesini arttırmak istiyorum. Telefonumun kamerasından şimdilik memnunum. Ancak mikrofon için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Zaten iyi bir ses alabilmek için mikrofonu enstrümana göre konumlandırmak gerekirken telefonun mikrofonuyla kayıt yapmak gerçekten çok amatörce oluyor. Bunu aşabilmek adına kulaklıklarımın mikrofonlarını kullanıyorum bazen, ancak onlar da pek kaliteli bir deneyim sunmuyor.

Acaba Android telefonlar için harici mikrofonlar var mı? Telefonumla video çekerken sesi de bir miktar daha kaliteli olabilecek harici mikrofon vasıtasıyla kaydetsin istiyorum. Ya da sizin başka öneriniz var mı? Olabildiğince basit ve az maliyetli ekipmanlarla, bir telefonun video çekerken yapmış olduğu ses kaydından daha iyi bir ses kaydetmesini istiyorum.

3,5 mm jak girişli bir mikrofon bağlanabilir fakat harici mikrofondan kayıt almak için ekstra uygulamalara ihtiyaç duyabilirsin.

Geri
Yukarı