Android telefonu PC'den kontrol etme

itsAtaken

Kilopat
Merhabalar.

Arkadaşlar bir süredir Xiaomi Redmi Note 8 telefonumu ikinci bir ekran olarak kullanmaya çalışıyorum ancak onlarca yazılım denememe rağmen bir türlü istediğim sonucu alamadım. Beklentim oyun falan oynamak değil. Telefonu bilgisayara bağlayıp, telefona dokunmadan bilgisayarın klavye ve Mouse'u ile onu kontrol etmek. Ya da telefonu, bilgisayara ikinci monitör olarak gösterebilmek. İkinciyi yapabildiğini iddia eden space desk diye bir yazılım indirdim ancak o da IP üzerinden yapmaya çalışıyor, IP yazıyorum olmuyor...

Bunu yapmanın kablolu herhangi bir şekli var mı? Bilen, bilmeyen kafamda herhangi bir ampül yakacak her türlü yorumu bekliyorum. Teşekkürler.

AirDroid - Android on Computer Ben öyle durummlarda bu uygulamayı kullanıyorum. Deniyebilirsin.

Bağlantıyı sağladım. Öneriniz için teşekkürler ancak şöyle bir problem mevcut, yine pencere şeklinde telefon, masaüstümde duruyor. Tıpkı diğer denediğim uygulamalar gibi bir türlü remote özelliğini kullanamıyorum. Sadece görebiliyorum, ancak kontrol edemiyorum. Bunu nasıl çözebilirim ? Acaba telefondan bir şeyi mi aktif etmem gerekiyor... USB hata ayıklama açık.
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Xiaomi cihazlar için; (diğer markalarda da aynı şey varsa haberim yok.) Cihazın geliştirici seçeneklerini açtıktan sonra yalnızca USB hata ayıklama yetmiyor, ayrıca Xiaomi hesabı oluşturduktan sonra USB hata ayıklama (güvenlik ayarları) sekmesini de açıyorsunuz. Akabinde bağladığınız yerden kontrol etmeye başlayabiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Xiaomi cihazlar için; (diğer markalarda da aynı şey varsa haberim yok.) Cihazın geliştirici seçeneklerini açtıktan sonra yalnızca USB hata ayıklama yetmiyor, ayrıca Xiaomi hesabı oluşturduktan sonra USB hata ayıklama (güvenlik ayarları) sekmesini de açıyorsunuz. Akabinde bağladığınız yerden kontrol etmeye başlayabiliyorsunuz.
Zaten burda sorunu çözdüğünü hatta nasıl çözdüğünü anlatmış. Bunu denediniz mi?
Merhaba hocam konuyu şubat ayında açmışsın ama aynı durumdan bende muzdaribim sorunu çözebildin mi? Bilgisayardan kontrol edebildin mi telefonu @itsAtaken

Yeni konular

Geri
Yukarı