Android "Upgradesys" virüsü silinmiyor

Dikastes

Kilopat
Yer
Kastamonu
Daha fazla  
Bugün bir gaflette bulunarak Android telefonuma güvenilir olmayan bir kaynaktan APK yükledim. Uygulamayı yükleyip açtıktan sonra "Sist arayüzü durdu" hatası ile karşılaştım. Telefonumu hemen yeniden başlattım. Arka plan fotoğrafı değişmişti. 6 farklı Anti-Virüs programı ile telefonu taradım ve "Upgradesys" isimli bir virüs dosyası ile karşılaştım. Bu dosya kendini sistem işlemi olarak gösterdiği için uygulamayı ne yazık ki silmeyi başaramadım. Ardından fabrika ayarlarına geri döndürdüm ancak bu virüs yine de silinmemişti. Virüsten nasıl kurtulabileceğime dair yardımcı olursanız sevinirim.

Bugün bir gaflette bulunarak Android telefonuma güvenilir olmayan bir kaynaktan APK yükledim. Uygulamayı yükleyip açtıktan sonra "Sist arayüzü durdu" hatası ile karşılaştım. Telefonumu hemen yeniden başlattım. Arka plan fotoğrafı değişmişti. 6 farklı Anti-Virüs programı ile telefonu taradım ve "Upgradesys" isimli bir virüs dosyası ile karşılaştım. Bu dosya kendini sistem işlemi olarak gösterdiği için uygulamayı ne yazık ki silmeyi başaramadım. Ardından fabrika ayarlarına geri döndürdüm ancak bu virüs yine de silinmemişti. Virüsten nasıl kurtulabileceğime dair yardımcı olursanız sevinirim.
Malwarebytes Güvenlik: Antivirus & Anti-Malware - Google Play'de Uygulamalar (Storeden bu uygulamayı indir telefonunu tarattır. Trojenleri silebilen en iyi uygulama. Olmazsa format atmayı dene.

İki yolu var. Üçüncü parti bir programla atmadan bilgisayardan uygun root dosyası ile root atacaksın. Sonrasında ise virüsü temizleyeceksin.

İkinci yolu ise sıfırdan telefona orijinal ROM atılacak.

Bu iki şekilde silinebiliyor kendisini sistem dosyası olarak gösteren zararlılar.

Başka bir yolu daha var ama onu çok tavsiye etmediğimden yazmıyorum.

İki yolu var. Üçüncü parti bir programla atmadan bilgisayardan uygun root dosyası ile root atacaksın. Sonrasında ise virüsü temizleyeceksin.

İkinci yolu ise sıfırdan telefona orijinal ROM atılacak.

Bu iki şekilde silinebiliyor kendisini sistem dosyası olarak gösteren zararlılar.

Başka bir yolu daha var ama onu çok tavsiye etmediğimden yazmıyorum.
Şu anda ne yazık ki elimde bir bilgisayar olmadığı için bunları son çare olarak yapabilirim. Eğer söylemediğin yöntem bilgisayar gerektirmiyorsa rica etsem söyleyebilir misin?

Şu anda ne yazık ki elimde bir bilgisayar olmadığı için bunları son çare olarak yapabilirim. Eğer söylemediğin yöntem bilgisayar gerektirmiyorsa rica etsem söyleyebilir misin?
Maalesef gerektiriyor. Onun dışında telefondan root atmak için kullanılan üçüncü parti root uygulamalarını önermememin nedeni ise güvenlik açısından sıkıntılı olmaları. Güvenilir bir tane bulursam yazarım buraya.

Maalesef gerektiriyor. Onun dışında telefondan root atmak için kullanılan üçüncü parti root uygulamalarını önermememin nedeni ise güvenlik açısından sıkıntılı olmaları. Güvenilir bir tane bulursam yazarım buraya.
Tamam. Yardımcı olduğun için teşekkürler.
Kankam telefonunu güvenli mod da başlatıp önerdiğim programla tekrardan tarattır .
Deneyeceğim şimdi işe yararsa söylerim, teşekkürler.

Tamam. Yardımcı olduğun için teşekkürler.

Deneyeceğim şimdi işe yararsa söylerim, teşekkürler.
Virüsü kaldırmana izin vermiyorsa yorum da şu yazıyı gördüm çoğu kişinin işine yaramış :
If it won't let you uninstall the malware. Go to Security. Then device administrators and turn off what shouldn't be there.

ingilizcem hiç yok ama çeviride şöyle söylüyor :
Kötü amaçlı yazılımı kaldırmanıza izin vermiyorsa. Güvenlik bölümüne gidin. Sonra cihaz yöneticileri ve orada olmamalı ne kapatın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı