Android USB üzerinden ses çıkışı alınamıyor

UltraPilot

Kilopat
Daha fazla  
Galaxy S5 cihazıma harici DAC bağladım, USB üzerinden ses alıp DAC üzerinden dinlemek istiyorum ancak bir türlü çalıştıramadım. Lineage OS 15.1 16 ve 17, yani Android 8.1 9 ve 10 üzerinde denedim olmadı, sonra stok yazılıma döndüm Android 6.0 gene olmadı. Bağlantı da bir sıkıntı yok, kablolar çalışıyor çünki bilgisayarımda ve General Mobile GM 5 cihazında denedim, DAC çalışıyor. Galaxy S5 USB üzerinden ses destekliyormuş, internette yaptığım araştırmalarda çeşitli marka telefonlarda çeşitli marka DAC'ları çalıştıramayanlar yani USB üzerinden ses alamayanlar var, cihaz desteklediği halde. Denemediğim yol kalmadı, Technopat ailesi bir çözüm biliyordur diye umuyorum.

(Hatta bir arayüz launcher'ı kullanırken çalışıp da, stok arayüze dönünde çalışmama gibi garip sorunlar yaşayanlar da olmuş)

DAC: LG Hi-Fi Plus

Güncelleme 1: Çözümü buldum, OTG kablosunda sıkıntı varmış, otg tek yönlü ietişim sağlıyor, otg yi DAC'a bağlayınca (ters bağlayınca) da, DAC otgyi kullanamıyor. benim telefon micro usb olduğu için USB-micro usb kablo bulmam lazım, cihazı ikinci el aldığım için sıfınının kutusundan çıkan orijinal kablo yok elimde. eğer tip Cli bir cihaza bağlayacaksanız Tip C- Tip C kablo kullanmalısınız, gerçi tip C OTG kablosu çalıştı ancak type C- type C kablo önerilir.

Güncelleme 2: Kaliteli, çift taraflı iletim yapabilen, düzgün bir otg kablosu aldım ve DAC çalıştı. Sadece mouse, klavye vs bağlamak için olan adi OTG'leri alırsanız çalıştıramazsınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı