Çözüldü Android'de virüslü dosya açılmadan silinirse virüs bulaşır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmrecanPolidaa

Centipat
Android telefonuma guvendigim bir YouTuber'in paylaştığı dosyayı indiriyordum. Dosyayla beraber ben öyle bir şey yapmama rağmen World War. 22 gibi bir şey indi. Telefonuma kurmadan sildim. VirusTotal'de taratayim dedim silmeden trojan falan 12-13 uyarı verdi. Sildim direkt. Telefonuma virüs bulaşmış mıdır lütfen cevap verin çok tedirginim.

Hayır dosyayı kurmadim.

Kaspersky ve telefonun kendi antivirüsu ile tarattım temiz çıktı. VirusTotal'de uyarı verince tırstım. BitDefender falan uyarı vermişti.

Hiç korkma için rahat olsun o programı kursan dahi silersin resimsiz isimsiz bir şey başka numaralara SMS falan atar kursan kurmasan hiçbir şey olmaz VirusTotal linkini atar mısın rica edersem🥰
Bulaşma oranı düşük ama gene de bir antivirüs ile tarama yapmanızda fayda var.

Bence kursa bile silmesi çok kolay ancak bu Android virüsler birazcık sıkıntılı ağa bile yayılır ama kurmazsa bulaşma imkanı düşük demek yanlış bir cümledir kesin cevap vermek gerektir ve kesin cevap evet bulaşmaz tarama yapmaya gerek yoktur ama içinin rahat etmesini isterse yapabilir.

Son düzenleme:
Hiç korkma için rahat olsun o programı kursan dahi silersin resimsiz isimsiz bir şey başka numaralara SMS falan atar kursan kurmasan hiçbir şey olmaz VirusTotal linkini atar mısın rica edersem🥰

Bence kursa bile silmesi çok kolay ancak bu Android virüsler birazcık sıkıntılı ağa bile yayılır ama kurmazsa bulaşma imkanı düşük demek yanlış bir cümledir kesin cevap vermek gerektir ve kesin cevap evet bulaşmaz tarama yapmaya gerek yoktur ama içinin rahat etmesini isterse yapabilir.

Geri
Yukarı