Android'de yapılabileceklerin sınırı var mı?

ali ozan ars

Hectopat
Daha fazla  
Android ve İos karşılaştırma sorusunda bir cevap olarak Android de yapabileceğinin sınırı yoktur diye bir yorum yaptı bir arkadaş bunu söyleyerek neyi kastetti.

Öncelikle merhaba. iOS kapalı bir işletim sistemidir. Yani istediğin her şeyi yapamazsın. Ama Android böyle değil, istediğin çoğu şeyi yapabilirsin. Mesela ROM atabilirsin, ROOT atabilirsin. Peki bu ROM ve ROOT ne işe yarıyor diye soracak olursan anlatayım. Android eskiyince yavaşlayan bir işletim sistemidir. Custom ROM geliştiricileri de en yeni Android sürümlerini telefona veriyorlar. Mesela CyanogenMod. Ben S3 Mini kullanmaktayım, Android sürümü 4.1.2 ama CyanogenMod takımı en yeni Android sürümünü (4.4.4) S3 Mini'ye verdiler. ROOT ise telefona tam yetkiyi vermektir. Yani telefonda çeşitli düzenlemeler yapabilirsin. Yani kısacası Android işletim sisteminde istediğin çoğu şeyi yapabilirsin, ancak iOS öyle değil.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı