Android'den geri getirilemeyecek şekilde dosyaları silme

selcukist

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi mesela telefonumuzu satmak istediğimizde bunu yapmaya ihtiyacımız olabilir. Güncel olarak bu işlemi yapabileceğimiz hangi programlar var? Şimdiden teşekkürler.

TWRP ile format data ve sistemi tamamen temizleyip yeniden ROM atarsan her şey silinir bence. Çünkü işletim sistemi dahil her şey silinir.

Artı -2 Eksi
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi mesela telefonumuzu satmak istediğimizde bunu yapmaya ihtiyacımız olabilir. Güncel olarak bu işlemi yapabileceğimiz hangi programlar var? Şimdiden teşekkürler.

Telefonlar NAND yani chip üzerine veri depolama olduğu için silinen veri kolay geri gelmez.
SSD gibi düşün.

Format atmanız ve Odin ya da ilgili yazılım ile erase NAND yapıp tekrar stock ROM atmanız yeterlidir.

TWRP ile format data ve sistemi tamamen temizleyip yeniden ROM atarsan her şey silinir bence. Çünkü işletim sistemi dahil her şey silinir.
Silinmez. Format data yalnızca wipe atar, yani veriler silinir ancak diskte kalmaya devam eder, sonradan belirli yöntemlerle kurtarılabilir.

Android SDK kurarak fastboot üzerinden partisyonları sıfırlarsanız low level format atmış olursunuz, tam olarak istediğiniz şey. Sonrasında yeniden ROM atmanız gerekebilir.

Silinmez. Format data yalnızca wipe atar, yani veriler silinir ancak diskte kalmaya devam eder, sonradan belirli yöntemlerle kurtarılabilir.

Android SDK kurarak fastboot üzerinden partisyonları sıfırlarsanız low level format atmış olursunuz, tam olarak istediğiniz şey. Sonrasında yeniden ROM atmanız gerekebilir.
Sadece format data değil. Detaylı silme de vardı. Suan hatırlayamadım. İşletim sistemini de siliyor. Twrp ve fastboot kalıyor sadece.

Sadece format data değil. Detaylı silme de vardı. Suan hatırlayamadım. İşletim sistemini de siliyor. Twrp ve fastboot kalıyor sadece.
Biliyorum, bahsettiğiniz şey Format Data. Wipe menüsünde bulunuyor.

Wipe ile yalnızca istediğiniz şeyleri temizliyor, Format Data ise dahili depolamaya dahil herşeyi. Wipe ile de aynı şeyi yapabiliyorsunuz, Format Data sadece kısayol gibi bir şey, hızlı wipe atmak için.

Bundan bahsediyorum:

Screenshot_2022-01-28-14-38-23.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Veriler silinir ancak diskte kalmaya devam eder, sonradan belirli yöntemlerle kurtarılabilir.
Aynısı Windows'ta da var mıdır? Bilgisayar açılırken, Shift tuşuna basılı tutunca açılan menüden komut istemine girince sıfırlamak için diski seçip, Clean yazıyorduk. Bu işlemden sonra geri getirmek mümkün müdür? Çünkü işletim sistemi de siliniyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı