ANET A8 3D yazıcı yanlış basıyor

vakanda foreva

Hectopat
ANET A8 yazıcım var. Saçaklanma olduğu için ayarlarında değişiklik yapmıştım YouTube üzerinden ama filamens akmıyordu yaptıktan sonra ama ben filamensle alakalı bir ayar yapmadım. Neyse zaten yeni kullanmaya başladım. Şimdi yazıyor ama objenin yarısı çiziyor sadece yani kare dönüyor bir yarısına gelince flamens akıtıyor, diğer yarısına gelince akıtmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Filament basma sıcaklığını nasıl belirledin?
Bahsettiğin basmama ilk katmanlarda ise tabla ayarın bozuktur, nozül tablaya sıfırlandığı ya da sürttüğü için filamentin akacak boşluk kalmıyordur. Tabla ayarı yapman gerekir.
evet ilk katmanda deneme amaçlı Kalibrasyon küpü basıyorum ilk başda normalde düz bir zemin bastıktan sonra küpe geçiyor işte o düz zemini basmıyor ve filament basma ayarı 200 derecede 220 denedim gene olmadı
Filament basma sıcaklığını nasıl belirledin?
Bahsettiğin basmama ilk katmanlarda ise tabla ayarın bozuktur, nozül tablaya sıfırlandığı ya da sürttüğü için filamentin akacak boşluk kalmıyordur. Tabla ayarı yapman gerekir.
bide birşey sorucam bu tabla ayarı vidayla oluyor yazıcı üzerinden quick setting bölümünde x y onun gibi eksenleri 0 ladığı bi ayar var o ayarı yapıldıktan sonra tabla ayarını kağıtla deneniyor ama ben bütün vidaları en aşağı doğru sıkmama rağmen gene çarpıyor

OK, normalmiş. %13'e takılma, kalan süreye de. Çoğu kez gerçekle örtüşmeyebiliyor.

Yaptığın ayar değişiklikleri nedir? PLA/PLA+, markası?
Baskı alırken raftı kapatıp baskı al, şayet açıksa slicer ayarlarında.
çok birşey yapmadım aslında kalite ayarı falan zaten onları yaptıktan sonra filament akmadı ama benim yaptığım ayarın filamentle bi ilgisi yok aslında zaten daha sonra ayarları sıfırlayıp direk küp koydum sonra denedim şimdi oluyo ama eksik yazıyo

Geri
Yukarı