Çözüldü Ani elektrik gidip gelmesi sonrası PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BaTwoTv

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar, evin elektrik tesisatından kaynaklı olduğunu düşündüğüm ani voltaj düşüklüklerinden elektrik çok sayıda gidip gelmesiyle açık olan masaüstü bilgisayarımı bir türlü açmayı beceremedim. PSU ve anakarta güç geliyor, ilk PC açılırken Full fan çalışır sonra normale döner açılırdı fakat şu an Full fan çalışır şekilde kalıyor ve devamı gelmiyor. Ekrana da görüntü gelmiyor. Konu ile alakalı bilgisi olan varsa bilgisayarcıya gitmeden yapılabilir mi bilgilendirebilir mi?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek bilgim yok ama ekran kartı ile alakalı olabilir başka forumlara baktığımda anakart ile alakalı olduğunu söylüyorlar ışıklı klavye mouse falan varsa çalışıyor mu?

Hocam bilgisayarcıya götür bütün bozuk parçaları tespit etsin elektirik sağlayıcı firmayla iletişime geç tutarı karışılasınlar(karşılamıyorlarsa tüketici hakem heyetine başvur uğraş), yok öyle yağma alışmış bu firmalar rahatlığa, sen kalk yüzlerce lira kacak bedeli dahil fatura öde üstüne elektirik kesintileri olsun ne güzel dünya bu yav.

Disk de zarar görmüş olabilir. Fişten çekin ve açma tuşuna basın bırakın. Statik elektrik varsa atar. Bir de böyle deneyin.

Pek bilgim yok ama ekran kartı ile alakalı olabilir başka forumlara baktığımda anakart ile alakalı olduğunu söylüyorlar ışıklı klavye mouse falan varsa çalışıyor mu?

Hayır klavye mouse kulaklık vs ışık gelmiyor.

Hocam bilgisayarcıya götür bütün bozuk parçaları tespit etsin elektrik sağlayıcı firmayla iletişime geç tutarı karışılasınlar(karşılamıyorlarsa tüketici hakem heyetine başvur uğraş), yok öyle yağma alışmış bu firmalar rahatlığa, sen kalk yüzlerce lira kacak bedeli dahil fatura öde üstüne elektrik kesintileri olsun ne güzel dünya bu yav.

Maalesef ki elektrik sadece benim dairemde sorun olmuş mahallede sorun yok elektrikçiyle görüşmem gerekiyor, bilgisayarcıya götüreceğim muhtemelen çünkü yazılan her şeyi yaptım sabah hala açılmıyor.

Disk de zarar görmüş olabilir. Fişten çekin ve açma tuşuna basın bırakın. Statik elektrik varsa atar. Bir de böyle deneyin.

Denedim hocam maalesef sonuç vermedi, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şey bir arkadaşımada olmuştu, güç kaynağınız zarar gördü büyük ihtimal, yeni bir güç kaynağı alıp deneyin öyle bir şansınız yoksada bilgisayarcıya verin o halleder.

Anakart kendini kitlemiştir. Tamirciye götür açar o.
Götürdüm bu akşam bilgisayarcıya dediğiniz gibi olmuş, 5dk sonunda düzeldi.
Selamlar, evin elektrik tesisatından kaynaklı olduğunu düşündüğüm ani voltaj düşüklüklerinden elektrik çok sayıda gidip gelmesiyle açık olan masaüstü bilgisayarımı bir türlü açmayı beceremedim. PSU ve anakarta güç geliyor, ilk PC açılırken Full fan çalışır sonra normale döner açılırdı fakat şu an Full fan çalışır şekilde kalıyor ve devamı gelmiyor. Ekrana da görüntü gelmiyor. Konu ile alakalı bilgisi olan varsa bilgisayarcıya gitmeden yapılabilir mi bilgilendirebilir mi?
Teşekkürler.

Çözüldü. Anakart dengesiz elektrik akımından dolayı kendini kilitlemiş, bilgisayarcı anakarta kısa devre yaptırıp olayı çözdü. Aynı durumu yaşayan arkadaşlara kısa devre yapmasını tavsiye etmem. Cüzi miktarlara çözüyorlar. Teşekkürler.

Geri
Yukarı