Ani FPS Düşüşleri

DaggerFall

Hectopat
Öncelikle merhaba ve eski bir sistemim var farkındayım. Sorum şu ki , düşük sistem isteyen oyunlarda (Örneğin Team Fortress 2 , Minecraft) FPS 55'lerdeyken falan koşarsam ya da ateş edersem FPS 15 lere düşüyor. Bir türlü stabil değil yani. Eskiden hem donma hem kasma oluyordu ben de GPU Fanını %100 e getirdim. 0 daymış meğerse. Fakat yine de kasma sorununa biraz çözüm bulsamda ani FPS düşüşlerine çözüm bulamadım. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Kafayı yemek üzereyim.

Sistemim:

• Intel P4 3.00 GHZ HT
  • 2 GB RAM
  • Hd 3850 256 MB Ekran Kartı
  • Windows 7-32 Bit

Denediğim Yöntemler :

1-Yeni bir PSU almak (550W OCZ Fatal1ty 80+ aldım)
2-Kasanın ve fanların tozlarını temizlemek , termal macun yenilemek.
3-Format atmak
4-Virüs taraması yapmak

Ayrıca sıcaklık problemim yok şuan SpeedFan'dan baktığım kadarıyla gayet iyi sistemin genel sıcaklığı. Şüphelendiğim Hard Disk çok uzun zamandır bende. Yani BAD SECTOR böyle bir sorun yapar mı? Bir de darboğaz var tabii umarım yapmıyordur bu kartla dar boğaz işlemci.

Evet , yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Bu arada lütfen "Git yeni sistem topla kardeşim bune böyle 10 senelik sistem" falan demeyin.

Edit : Her oyunda böyle , Cs'sinden tut Knight Online'ına kadar kasıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabit diskten değildir dediğin problem, oyun yükleme sırasında gerekli tüm dosyalar belleğe yükleniyor zaten.

Sistemin eski evet ama dediğin oyunlarda o sorunları yaşamaman lazım.

Ping değerin nedir ? bazen yüksek ping tamda dediğin türden sorunlara yol açabilir.

Bu arada ekran kartı, BIOS ve diğer sürücülerin güncel olduğunu varsayıyorum.

Sabit diskten değildir dediğin problem, oyun yükleme sırasında gerekli tüm dosyalar belleğe yükleniyor zaten.

Sistemin eski evet ama dediğin oyunlarda o sorunları yaşamaman lazım.

Ping değerin nedir ? bazen yüksek ping tamda dediğin türden sorunlara yol açabilir.

Bu arada ekran kartı, BIOS ve diğer sürücülerin güncel olduğunu varsayıyorum.

Yorumunuz için teşekkürler :).vYok hayır ping sorunu değil.Darboğazdan şüpheleniyorum ya da ısıdan. Boşta 45 derece CPU da GPU da bence gayet normal. Sizce?

İlk mesajınızda ısı problemi yok dediğiniz için ısıya hiç karışmadım.

Oyun içinde ekran kartı 85-90'ı o işlemci 60-65' geçerse stabilite bozulur. Oyun sırasında bakın sıcaklıklara.

Ayrıca o oyunlar için o ekran kartı ve işlemcide darboğaz sorunu olmaz...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı