Aniden ekran gidiyor ve fanlar son hız dönüyor

Daha fazla  
Başlıktaki gibi sorun arkadaşlar. Sadece Path of Exile oynarken 3. defa karşılaştım bu sorunla. Daha önce de uzun saatler DotA vs oynadım ama ilk defa görüyorum. Fanlar son hıza geçiyor görüntü gidiyor reset atınca da çok uzun sürüyor ama kendine geliyor. Varsa çözümü bilen. Şimdiden iyi forumlar.

Dostlar zor da olsa sorunu çözdüm diyebilirim. Afterburner kullanıyorsanız fan ayarlarından temp limiti en düşüğe çekin Power limiti 80-90 arası yapın göz kararı kendi erkan kartınızın modelini göre dengeleyin ben böyle çözdüm. Kullandığım ekran kartı MSI Ventus XS OC GTX1650.

aft.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözebilen var mı? Aorus 3080 Xtreme var ve iki gündür yaşıyorum bu sorunu. Garip bir şekilde sadece V Rising oyununu oynarken başıma geliyor. DDU ile driverları kaldırıp tekrar yükledim, afterburner gibi sistem ile çakışabilecek programları kaldırdım ama sorun bir türlü düzelmedi. Garip olan bir tek oyunda yapması, normalde 5 ile 15 dk oynadıktan sonra oluyordu, dün Bios güncellemesi yaptım ve sabah oyuna girdiğimde yaklaşık 1 saat sorunsuz oynadım lakin 1 saatin sonunda yine aynısı oldu. Bunun ardında pc gün boyu açık kaldı 3 saat kadar Cyberpunk 2077 oynadım hiçbir sorun oluşmadı. Garip gerçekten.

Sorunu çözebilen var mı? Aorus 3080 Xtreme var ve iki gündür yaşıyorum bu sorunu. Garip bir şekilde sadece V Rising oyununu oynarken başıma geliyor. DDU ile driverları kaldırıp tekrar yükledim, afterburner gibi sistem ile çakışabilecek programları kaldırdım ama sorun bir türlü düzelmedi. Garip olan bir tek oyunda yapması, normalde 5 ile 15 dk oynadıktan sonra oluyordu, dün Bios güncellemesi yaptım ve sabah oyuna girdiğimde yaklaşık 1 saat sorunsuz oynadım lakin 1 saatin sonunda yine aynısı oldu. Bunun ardında pc gün boyu açık kaldı 3 saat kadar Cyberpunk 2077 oynadım hiçbir sorun oluşmadı. Garip gerçekten.
Dostum sorunun çözümünü yazdım

Yeni PSU ile sorunu çözdüm ben.
Aynı sorun bende var , hatta bende mavi ekran hatası veriyor %0 da kalıyordu. Minidump dosyası oluşturmuyordu. Mavi ekran anlık geliyor hemen gidiyordu. Hata kodu WHEA_UNCORRACTABLE_ERROR'du araştırdım PSU görünüyor. Yeni PSU sipariş ettim. Gelsin deneyeceğim. Umarım sizin gibi PSU'dur benimde.

Aynı sorun bende var, hatta bende mavi ekran hatası veriyor %0 da kalıyordu. Minidump dosyası oluşturmuyordu. Mavi ekran anlık geliyor hemen gidiyordu. Hata kodu whea_uncorractable_error'du araştırdım PSU görünüyor. Yeni PSU sipariş ettim. Gelsin deneyeceğim. Umarım sizin gibi PSU'dur benim de.

Hocam çzöüm PSU muymuş?

Peki önceki PSU neydi kaç wattdı daha sonra ne aldın marka modelleri?
Önceki Corsair CX750M Bronze +80'di
Sistemi komple söktüm tekrar topladım, sonra mavi ekran almadım. Ama genelde benim aldığım mavi ekran ya işlemci ya da PSU kaynaklı oluyor. Sonrasında yine de gittim "Corsair RM650 +80 GOLD" Psu aldım. Şimdi sistem kardeşimde 1080Ti ve 8700K vardı. Ben şuan yeni sistem topladım imzamdakini. Yani kısacası %100 PSU değiştirdim düzeldi diyemem.

Sorunu çözebilen var mı? Aorus 3080 Xtreme var ve iki gündür yaşıyorum bu sorunu. Garip bir şekilde sadece V Rising oyununu oynarken başıma geliyor. DDU ile driverları kaldırıp tekrar yükledim, Afterburner gibi sistem ile çakışabilecek programları kaldırdım ama sorun bir türlü düzelmedi. Garip olan bir tek oyunda yapması, normalde 5 ile 15 dk oynadıktan sonra oluyordu, dün BIOS güncellemesi yaptım ve sabah oyuna girdiğimde yaklaşık 1 saat sorunsuz oynadım lakin 1 saatin sonunda yine aynısı oldu. Bunun ardında PC gün boyu açık kaldı 3 saat kadar Cyberpunk 2077 oynadım hiçbir sorun oluşmadı. Garip gerçekten.

Siz çözümü nasıl yaptınız.

Siz çözümü nasıl yaptınız.
Hocam anlattım ya, mavi ekran almaya başladığımda araştırdım problem PSU dan kaynaklı görünüyordu.
Yeni PSU almadan önce pcyi zorlayacak testler yaptım. PSU nun +12 +3 +5 değerlerine baktım düşüktü. pc yi komple söktüm baştan topladım sonra mavi ekran almadım, ne olur ne olmaz diye ben yine de PSU aldım. Sonra taktım mavi ekran yine almadım. Yani sana %100 diyemem PSU'dan diye. Şuan zaten sistemi kullanmıyorum. Yeni PC topladım. Yani bu problemi çözmek zor. Deneyeceksin. Senin aldığın hata ney asıl önemli olan o

Yeni konular

Geri
Yukarı