Anime film önerisi

egeoz316

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Boş vakitlerde izlemek için anime filmi bakıyorum, tür olarak özel bir isteğim yok, herhangi bir tür olabilir. Filmlerde daha çok Miyazaki'nin filmlerini seviyorum ve buna göre öneriler yaparsanız sevinirim. Ayrıca Kimi No Na Wa adlı bir film buldum, nasıldır?

Evangelion'in rebuild serisi.
Evangelion 1.0
Evangelion 2.0
Evangelion 3.0
Evangelion 1.0+3.0
İzleme sırası böyle.
Aslında Evangelion'nun 1995 yapımı bir dizisi var ama siz film istediniz diye önermiyorum yoksa herkese önerdiğim gibi size de önerecektim.

Peki bu filmlerin dizisiyle bağlantısı var mı?
Hayır yok, Evangelion'un 26 bölümlük dizisindeki karakterlerin aynısı var ama bu filmlerde herhangi bir bağlantısı yok.

Peki filmler ile dizinin ne farkı var?
Evangelion'un 26 bölümlük dizindeki olaylar ile filmler arasındaki olaylarda fark oluyor, yani aslında aynı karakterlerle yan evren diye düşünebilirsiniz.

Evangelion'un tam izleme sırası nasıl?
Neon Genesis Evangelion (26 bölüm)
End Of Evangelion filmi (izlenmesi zorunlu çünkü dizinin asıl sonunu gösteren bir film ve bir başyapıt ama diziyi izlemeden bu filmi izleme)

Rebuild serisi:
Evangelion 1.0
Evangelion 2.0
Evangelion 3.0
Evangelion 1.0+3.0

Evangelionu ne olursa olsun izlemelisiniz, filmleri de başyapıt ama dizisi ve filmi efsane. Evangelion'u ne kadar sevdiğimi zaten bu yazıdan anlamışsınızdır.

Evangelion'in rebuild serisi.
Evangelion 1.0
Evangelion 2.0
Evangelion 3.0
Evangelion 1.0+3.0
İzleme sırası böyle.
Aslında Evangelion'nun 1995 yapımı bir dizisi var ama siz film istediniz diye önermiyorum yoksa herkese önerdiğim gibi size de önerecektim.

Peki bu filmlerin dizisiyle bağlantısı var mı?
Hayır yok, Evangelion'un 26 bölümlük dizisindeki karakterlerin aynısı var ama bu filmlerde herhangi bir bağlantısı yok.

Peki filmler ile dizinin ne farkı var?
Evangelion'un 26 bölümlük dizindeki olaylar ile filmler arasındaki olaylarda fark oluyor, yani aslında aynı karakterlerle yan evren diye düşünebilirsiniz.

Evangelion'un tam izleme sırası nasıl?
Neon Genesis Evangelion (26 bölüm)
End Of Evangelion filmi (izlenmesi zorunlu çünkü dizinin asıl sonunu gösteren bir film ve bir başyapıt ama diziyi izlemeden bu filmi izleme)

Rebuild serisi:
Evangelion 1.0
Evangelion 2.0
Evangelion 3.0
Evangelion 1.0+3.0

Evangelionu ne olursa olsun izlemelisiniz, filmleri de başyapıt ama dizisi ve filmi efsane. Evangelion'u ne kadar sevdiğimi zaten bu yazıdan anlamışsınızdır.
Evangelion'un dizisini izlemiştim zaten, filmlerine de bakabilirim. Önce end of evangelion'u izlemem daha mantıklı olur.
Çok iyidir, bekletmeden girişin. Ki zaten Miyazaki'yi keşfetmişsiniz. Bundan ayrı olarak Akira ve Ghost in the Shell önerebilirim.
Miyazaki'yi aslında animenin ne olduğunu bilmediğim zamanlarda bile izliyordum, evde birkaç filminin orjinal DVD'leri mevcut, dediğiniz filmlere bakacağım. Ayrıca ghost in the shell notmal film değil miydi? Öyle bir film izlediğimi hatırlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı