Anime merakı nedir ve nereden geliyor?

Anime, film dizi gibi bir sektör hocam, sevmeyebilirsiniz, sevebilirsiniz, bir de şöyle bir not düşeyim, pek anime ile bağlantısı olmayan kişiler genelde popüler olan, "death Note" gibi Anime'leri izliyorlar ne kadar anime olarak geçse de, daha çok batı tarzında oluyorlar, eğer böyle bir anime izlediysen, belki o yüzden "ben bunu izleyeceğime gider film veya dizi izlerim" demiş olabilirsiniz. O yüzden
Anime kültürünü yaşatan bir seri izlerseniz,
Belki o zaman Anime'nin farklı bir tarzı olduğunu anlayabilirsiniz.

Yorumları okudum ve anladığım kadarı ile anime izlemek, izleyenlerde metaverse hissiyatı yaratıyor? Sanki o anime dünyasının içindeymişsiniz ve içinde olmaktan mutluymuşsunuz gibi. Hatta gerçek hayatınızın, o dünyada ve o dünyadaki favori karakterinizin kendiniz olmasını istemek, karakteri yaşamak gibi.

Bu doğru mu?

Son düzenleme:
Tamam her şey okey ama neden bu kadar seviyorsunuz sizi izlemeye çeken ne?

Dostum ben animeye 2018'de başladım ve 2021e kadar sırf animeleri aksiyonu ve karakter güçlenmeleri için izledim ondan sonra bırakmıştım bundan 2 ay önce tekrar başladım ve şunu fark ettim şu an sadece anime kızları için izliyorum.

Yorumları okudum ve anladığım kadarı ile anime izlemek, izleyenlerde metaverse hissiyatı yaratıyor? Sanki o anime dünyasının içindeymişsiniz ve içinde olmaktan mutluymuşsunuz gibi. Hatta gerçek hayatınızın, o dünyada ve o dünyadaki favori karakterinizin kendiniz olmasını istemek, karakteri yaşamak gibi.

Bu doğru mu?
Dragon Ball serisini izledim ve bağımlı oldum. Beni içine çekti bu anime. Bazenleri evde KA-ME-HA-ME-HAAAA diye bağırıyorum bu anime yüzünden :D Yani içine çekiyor animeler bana göre.

Bu doğru mu?

Kısmen doğru hocam. Her animeye değil tabii ki ama benimsediğim çok anime var.
Dizi film izlemekten farkı yok. Ekstra bir şeyi yok hikayesi sararsa izlersin.

Bu doğru mu?
Doğru diyebiliriz. Animeler insanı içine bayağı bir çekebiliyor. Özellikle anime kızlarının kişilikleri tam erkek nefsinin neyi isteyeceğine göre tasarlandığı için yalnızlığın dibine vurmuş erkekler "Keşke X gibi bir sevgilim olsaydı" diyerekten iyice bağımlısı olabiliyor.

Merhabalar şu sıralar her yerde yok şu anime yok bu anime gibi şeyler duyuyorum ve ilk popüler olduğu günden beri izlemedim ve izlemeyi de düşünmüyorum. İzleyene de saygı duyarım ama ne buluyorsunuz ne hoşunuza gidiyor da bu kadar popüler oluyor anlamadım. İzleyen veya izlemeyen arkadaşlar düşüncelerini paylaşırsa sevinirim.

Benim tahminimce bir film veya dizi de anime de geçen şeyleri yapmak çok pahalı olacaktır. Fakat anime de bu çizgi olduğu için pahalı değil istediğiniz gibi yeni bir dünya yeni bir gezegen bir limiti yok animelerin. Bu benim düşüncem ve sadece bir kere anime izledim o da 'death Note' adlı anime gayet güzeldi fakat gerçek dünya ile ilgili idi çok gerçekçi idi bir animeye göre.

Geri
Yukarı