Anime nedir? Neden izlenir?

Ergenlere hitap eden saçma sapan çizgi dizilerdir, ergenler izler. %5'lik izlenilebilecek kısım var orası kalitelidir. Mesela violet evergarden, steins; gate, aot, HXH falan.
%5'ten daha fazla olduğuna emin olabilirsiniz. Attack of titan yazdığınız listeye hiç yakışmıyor.

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin, Violet Evergarden, Mononoke Hime, Chihiro no Kamikakushi, kimi no na wa denilebilir. Size önerim Anime'nin altın çağı olan 2000-2010 yılları animelerine göz atmanız.

%5'ten daha fazla olduğuna emin olabilirsiniz. Attack of titan yazdığınız listeye hiç yakışmıyor.

Rainbow: Nisha rokubou no shichinin, violet evergarden, mononoke hime, chihiro no kamikakushi, kimi no na wa denilebilir. Size önerim Anime'nin altın çağı olan 2000-2010 yılları animelerine göz atmanız.

Öyle deme titanıma☹️.

Eki Görüntüle 736590

Bu rehber hayatında hiç anime izlememiş ve "bunlar neden böyle şeyler izliyor acaba?" Diyen insanlar için hazırlayacağım bir rehberdir anime izleyen abiler arkalarına yaslanıp önereceğim animelere izlemedilerse bakabilirler.

başlamadan önce bilseniz iyi olacak anahtar kelimeler:

Powerup: Genellikle ana karakterin alacağı oyunlardaki upgradelerle aşağı yukarı eş şeylerdir.

Manga: Rock grubu olmasından daha ziyade animelerin çizgi roman hallerine denilen şey.(Amman dikkat mangalara tersten başlanır.)

Filler: Uzun animelerin genellikle vazgeçilmezi olan, önceki bölümde ölüm kalım savaşı yaşanmışken birden yan karakterin babanesinin başından geçen olayların anlatıldığı bölümlerdir.

1.anime nedir?

Japon çizgi filmidir ve çizgi film diyenler haklıdır onlara karşı çıkmaya da gerek yoktur, konu kapalıdır. Amerikan çizgi fimleri ile aralarındaki en büyük fark animasyonlarda ki çizim farklılığıdır. Amerikalı'lar uğraşmayıp bilgisayaradan animasyaon basarken japonlar genellikle elle çizer.

2.animler neden izlenmelidir? İzlenmeli midir?

Anime bence izlenmelidir çünkü aşağıda sayacağım özellikler bence tatlı.

2.1: Hayalgücü bombardımanlarıdır.

Devasa miktarda hayal gücü ve farklı bir kültürü yansıtır animler. Bazen bir ninjayı bazense bir kılıç ustasını görürsünüz bu yolculuklarda.

2.2: Başka hiçbir yerde böyle şeyler bulamazsın.
Cevap ver bana bana anime izlememiş adam, böyle birşeyi hayatında gördün mü bakalım?

Eki Görüntüle 736619

(Anime: Jojo's bizzare adventures: Stardust crusaders)

Hiç anime izlememiş birine böyle bir şey göstermem ne kadar doğru bilemem ama bunu sevdiysen daha birçok şeyi de seveceğine emin olabilirsin :)

2.3: Gerçekten keyifli vakit geçirir.

Diziler gibi bir saat sürmediğinden ve klişe bir senaryo ilerleyişi göstermediğinden animeler ilk başlanıldığında gerçekten çok farklı bir his uyandırır ve sizi uzun süre götürür. Canın sıkılıyorsa bir şans vermek keyfinin yararına olabilir.

2.4: Uzun serilerden başta korkacaksın ama sabreder devam edersen sonunda dondurmanın altındaki çukulata tadını alman işten bile değil.

Bu nasıl bir başlık oldu ya? Neyse, 600-700 bölümlük animelerden korkma, seversen düşündüğün kadar uzun sürmeyecek bile.

3.yendin beni anime adam, hadi birkaç anime öner.

Tabii ki abicim, hemmen sana özel animeler geliyor.

3.1: Death Note
Vallahi ben izlemedim ama animelere yeni başlayanlar genellikle bu anime ile bu işe ısınıyorlar. Kısadan özet istersen bir adam var deftere bir ad yazıyor ve çat! Bir bakmışın deftere yazdığı o kişi artık yok. Adından da belli biraz aslında.
Tür:Gerilim/Macera falan falan.

Eki Görüntüle 736646

3.2: Naruto
Bu sarı kafalı uşak varya, işte bu uşak benim tüm gençliğimi yedi. Filler bölümleri ile ömrümdem ömürler çaldı. Ama seviyorum, ne yapayım seviyorum işte. İyisiyle kötüsüyle 700 bölüm izledim lan ben bu seriyi. Bir aile olduk onlarla. Yeri geldi ağladım, yeri geldi gülmekten karnıma ağrılar girdi. Ki bana soracak olursa hangi uzun anime en iyisi, direk naruto derim sana. Neden biliyor musun? Çünkü o bir ninja.
Tür: Hiç abartmadan söylüyorum. Her şey.

Eki Görüntüle 736658

3.3: Shingeki no kyojin ya da ben İngilizce seviyorum diyorsan attack on titan
Çok mu sinirlisin? Manyak bir şeyler mi arıyorsun? Yoksa en büyük hatayı işleyip animede kan yok mu dedin? O zaman koltuğuna oturuyorsun sevgili anime bilmeyen adam ve bu animeye başlıyorsun. Kan kan kan!
Tür:KAN/Aksiyon/Macera.

Eki Görüntüle 736675

3.4: One punch man
Üstteki arkadaşın tam tersi biri misin? Ben böyle hem chill hem havalı bir şeyler mi istiyorum diyorsun? O zaman baş karakterin kendi animesinde yan karakter olarak kalmak zorunda kaldığı ve her şeyin aslında çok saçma olduğu bu anime tam sana göre.
Tür:Komedi/Aksiyon.

Eki Görüntüle 736678

3.5: Jojo's bizzare adventures
Maalesef sona geldik anime izlemeyen adam, seninle yollarımızı birazdan ayıracağız. Ama ondan önce sana çok ünlü bir anime göstermem lazım. Hani şu bir zamanlar her yerde gördüğün "to be continued" meme si vardı ya. Heh, işte o meme bu animeden. Bence izlemek için yeterli bir sebep.
Tür: Üstünde aksiyon kirazları olan komedili dondurma :)

Eki Görüntüle 736679

gitmeden önce

Dur anime izlemeyen adam. Henüz gitmen için çok erken. Sana yazdığım bu reçete aslında sadece animelerin dizi versiyonları içindi. Şimdi filmlere geçiyoruz.

hayao miyazaki, bu adı unutma anime izlemeyen adam. Bu adamı unutma. Bir de top 10 anime filmi falan yaz yutuba işte. Salla yani, kafana göre izle hacı, çok takma. Benden bu kadar, hadi eyvallah.
Boku no Pico izlemezlerse olmaz.

Eki Görüntüle 736590

Bu rehber hayatında hiç anime izlememiş ve "bunlar neden böyle şeyler izliyor acaba?" Diyen insanlar için hazırlayacağım bir rehberdir anime izleyen abiler arkalarına yaslanıp önereceğim animelere izlemedilerse bakabilirler.

başlamadan önce bilseniz iyi olacak anahtar kelimeler:

Powerup: Genellikle ana karakterin alacağı oyunlardaki upgradelerle aşağı yukarı eş şeylerdir.

Manga: Rock grubu olmasından daha ziyade animelerin çizgi roman hallerine denilen şey.(Amman dikkat mangalara tersten başlanır.)

Filler: Uzun animelerin genellikle vazgeçilmezi olan, önceki bölümde ölüm kalım savaşı yaşanmışken birden yan karakterin babanesinin başından geçen olayların anlatıldığı bölümlerdir.

1.anime nedir?

Japon çizgi fil midir ve çizgi film diyenler haklıdır onlara karşı çıkmaya da gerek yoktur, konu kapalıdır. Amerikan çizgi fimleri ile aralarındaki en büyük fark animasyonlarda ki çizim farklılığıdır. Amerikalı'lar uğraşmayıp bilgisayaradan animasyaon basarken japonlar genellikle elle çizer.

2.animler neden izlenmelidir? İzlenmeli midir?

Anime bence izlenmelidir çünkü aşağıda sayacağım özellikler bence tatlı.

2.1: Hayalgücü bombardımanlarıdır.

Devasa miktarda hayal gücü ve farklı bir kültürü yansıtır animler. Bazen bir ninjayı bazense bir kılıç ustasını görürsünüz bu yolculuklarda.

2.2: Başka hiçbir yerde böyle şeyler bulamazsın.
Cevap ver bana bana anime izlememiş adam, böyle bir şeyi hayatında gördün mü bakalım?

Eki Görüntüle 736619

(Anime: Jojo's bizzare adventures: Stardust crusaders)

Hiç anime izlememiş birine böyle bir şey göstermem ne kadar doğru bilemem ama bunu sevdiysen daha birçok şeyi de seveceğine emin olabilirsin :)

2.3: Gerçekten keyifli vakit geçirir.

Diziler gibi bir saat sürmediğinden ve klişe bir senaryo ilerleyişi göstermediğinden animeler ilk başlanıldığında gerçekten çok farklı bir his uyandırır ve sizi uzun süre götürür. Canın sıkılıyorsa bir şans vermek keyfinin yararına olabilir.

2.4: Uzun serilerden başta korkacaksın ama sabreder devam edersen sonunda dondurmanın altındaki çukulata tadını alman işten bile değil.

Bu nasıl bir başlık oldu ya? Neyse, 600-700 bölümlük animelerden korkma, seversen düşündüğün kadar uzun sürmeyecek bile.

3.yendin beni anime adam, hadi birkaç anime öner.

Tabii ki abicim, hemmen sana özel animeler geliyor.

3.1: Death Note
Vallahi ben izlemedim ama animelere yeni başlayanlar genellikle bu anime ile bu işe ısınıyorlar. Kısadan özet istersen bir adam var deftere bir ad yazıyor ve çat! Bir bakmışın deftere yazdığı o kişi artık yok. Adından da belli biraz aslında.
Tür:Gerilim/Macera falan falan.

Eki Görüntüle 736646

3.2: Naruto
Bu sarı kafalı uşak varya, işte bu uşak benim tüm gençliğimi yedi. Filler bölümleri ile ömrümdem ömürler çaldı. Ama seviyorum, ne yapayım seviyorum işte. İyisiyle kötüsüyle 700 bölüm izledim LAN ben bu seriyi. Bir aile olduk onlarla. Yeri geldi ağladım, yeri geldi gülmekten karnıma ağrılar girdi. Ki bana soracak olursa hangi uzun anime en iyisi, direk naruto derim sana. Neden biliyor musun? Çünkü o bir ninja.
Tür: Hiç abartmadan söylüyorum. Her şey.

Eki Görüntüle 736658

3.3: Shingeki no kyojin ya da ben İngilizce seviyorum diyorsan attack on titan
Çok mu sinirlisin? Manyak bir şeyler mi arıyorsun? Yoksa en büyük hatayı işleyip animede kan yok mu dedin? O zaman koltuğuna oturuyorsun sevgili anime bilmeyen adam ve bu animeye başlıyorsun. Kan kan kan!
Tür:KAN/Aksiyon/Macera.

Eki Görüntüle 736675

3.4: One punch man
Üstteki arkadaşın tam tersi biri misin? Ben böyle hem chill hem havalı bir şeyler mi istiyorum diyorsun? O zaman baş karakterin kendi animesinde yan karakter olarak kalmak zorunda kaldığı ve her şeyin aslında çok saçma olduğu bu anime tam sana göre.
Tür:Komedi/Aksiyon.

Eki Görüntüle 736678

3.5: Jojo's bizzare adventures
Maalesef Sona geldik anime izlemeyen adam, seninle yollarımızı birazdan ayıracağız. Ama ondan önce sana çok ünlü bir anime göstermem lazım. Hani şu bir zamanlar her yerde gördüğün "to be continued" meme si vardı ya. Heh, işte o meme bu animeden. Bence izlemek için yeterli bir sebep.
Tür: Üstünde aksiyon kirazları olan komedili dondurma :)

Eki Görüntüle 736679

gitmeden önce

Dur anime izlemeyen adam. Henüz gitmen için çok erken. Sana yazdığım bu reçete aslında sadece animelerin dizi versiyonları içindi. Şimdi filmlere geçiyoruz.

hayao miyazaki, bu adı unutma anime izlemeyen adam. Bu adamı unutma. Bir de top 10 anime filmi falan yaz yutuba işte. Salla yani, kafana göre izle hacı, çok takma. Benden bu kadar, hadi eyvallah.

Omayvah muvşindayu NANİ!

Yeni konular

Geri
Yukarı