Anime önerisi

Bak arka plan hikayesini anlamak içn bol bol araştırma yapman gerekiyor, aynı zamanda atmosferi karanlık ve ciddi bir anime. Dini ve felsefik bir çok gönderme mevcut.

Benim en sevdiğim hatta dünyada canımdan çok sevdiğim bir animedir Evangelion.
Keşke evrendeki herkes izlese de şu mükemmel baş yapıtı birlikte konuşsak istiyorum tam senlik bir anime Evangelion.
Önemli olan savaş sahneleri değil aslında, 15. bölümden sonra detaylar artıyor ve animeyi anlamak zorlaşıyor. Bitirdikten sonra ne izledim ben ya oldum ve internette arka hikayesini uzunca araştırıp animede neler döndüğünü anladım. Animeyi bitirdikten sonra bir tane film var (End Of Evangelion) bunu da mutlaka izleyin çünkü animenin yapımcılarının bütçesi kısıtlı olduğundan animeyi istedikleri gibi bitirememişler fakat kazandıkları para ile normalde yapmak istedikleri sonu bu filmde yapıyorlar. Bundan sonra 3 tane daha farklı filmi var;

-Evangelion 1.0
-Evangelion 2.0
-Evangelion 3.0
-Evangelion 3.0+1.0

Bu filmlerde aynı karakterler var fakat seneryosu değişiyor animenin yani izlemesi zorunlu değil. Ama End Of Evangelion'u mutlaka izle yoksa animenin asıl sonunu göremezsin, Evangelionu çok seversen de isteğe bağlı bu 3 filmi sırasıyla izleyebilirsin.

Geri
Yukarı