Anime önerisi

• Konuyu başlatan Rexie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 63
  • Görüntüleme 3B
@Adol125 Clannad'ın çizimleri hoşuma gitmedi. Toradora'da pek güzel durmasa da göz atabilirim diye düşünüyorum. ReLife'ın 2 bölümünü daha önce izlemiştim. Yeni hatırladım. Onu bitirmeyi düşünüyorum bu gece.
Dün birisi yazdı diye Erased izledim. Konusu romantik olmasa da hoşuma gitti. Ona benzer bir şeyler biliyorsanız rica etsem yazar mısınız?

@Adol125 Clannad'ın çizimleri hoşuma gitmedi. Toradora'da pek güzel durmasa da göz atabilirim diye düşünüyorum. ReLife'ın 2 bölümünü daha önce izlemiştim. Yeni hatırladım. Onu bitirmeyi düşünüyorum bu gece.
Dün birisi yazdı diye Erased izledim. Konusu romantik olmasa da hoşuma gitti. Ona benzer bir şeyler biliyorsanız rica etsem yazar mısınız?
Clannad istediğin türdeki en iyi 3-5 animeden biri hatta bana göre dram-romantizm türünün en iyisi, keza Toradora da en iyi 10a girer romantizm konulu animelerde. Clannadı çizim yüzünden izlememekte ne bileyim, tuhaf. Türkanimeden izliyorsan animenin altındaki yorumlar kısmından uzak dur. Görüntü kalitesinin düşük olduğunu da unutma oradaki.

Erased tarzı bir şey istiyorsan Gosick var.

Şimdi, forumda arama kısmına "Evangelion" yaz ve benim yazdıklarımı oku her gördüğüm anime önerisi konusuna yazdım artık övmekten anlatmaktan yoruldum kısacası Evangelion bayaaa iyi.

Türü: Psikoloji, Din, Felsefe, Aksiyon, Mecha

Kısaca konusu (göründüğü gibi değil) : Dünyaya saldıran melekler ve Nerv adlı kuruluşun buna karşı EVA robotlarını sunması daha sonra bunlara pilotluk eden 14 yaşındaki gençlerin psikolojisi, herkesin çöküşü, sırların açığa çıkması vesaire vesaire. Bu arada en köklü anime serilerindendir Evangelion.

@Lexix bende manga okumuyorum. Dediklerin aynı evrende falan mı geçiyor?
Arkadaş yanıtlamış ama ben de cevap vereyim. Evet evren olarak aynı ama diğer karakterler animede pek fazla gözükmüyorlar.
Bu arada animelerin izlenmesi için bitmiş olması gerektiğine katılmıyorum. Yarım kalmış animeler de izlenebileceğini düşünüyorum. Kalan tarafını kendi hayal gücümde tamamlayıp animeyi noktalıyorum. Sana da böyle yapmanı tavsiye edebilirim.

Arkadaş yanıtlamış ama ben de cevap vereyim. Evet evren olarak aynı ama diğer karakterler animede pek fazla gözükmüyorlar.
Bu arada animelerin izlenmesi için bitmiş olması gerektiğine katılmıyorum. Yarım kalmış animeler de izlenebileceğini düşünüyorum. Kalan tarafını kendi hayal gücümde tamamlayıp animeyi noktalıyorum. Sana da böyle yapmanı tavsiye edebilirim.
Ben zaten izlemesin demedim ki. O animeleri de izleyebilir ama Kimi no Iru Machiyi önermem. O hem bayağı ortalardan giriyor hem de yarım bitiyor ne başı var ne sonu. Yoksa maid sama, kimi ni todoke, skip beat vs bakılabilir. Horimiya ise tıpkı blades of immortal animesinde olduğu gibi bir sürü şeyi atlayarak yardırıyor. Benim mangaya başlama sebebim de bu muhabbet zaten.

Ben zaten izlemesin demedim ki. O animeleri de izleyebilir ama Kimi no Iru Machiyi önermem. O hem bayağı ortalardan giriyor hem de yarım bitiyor ne başı var ne sonu. Yoksa maid sama, kimi ni todoke, skip beat vs bakılabilir. Horimiya ise tıpkı blades of immortal animesinde olduğu gibi bir sürü şeyi atlayarak yardırıyor. Benim mangaya başlama sebebim de bu muhabbet zaten.
Amacım kesinlikle tartışmak veya sana laf atmak değil. Ben sadece kendi izlediğim ve beğendiğim animelerden birkaç tane önermek istemiştim. Tamam mangası daha iyi olabilir yarım olabilir ben de biliyorum. Dediğim gibi sevdiğim ve izlenebilecek kalitede bir anime önermek istedim sadece.

Mesajlarını okuyunca gayet izlememesi gerektiğini söylüyorsun bence ama ben de yanlış yorumlamış olabilir öyle ise gerçekten kusura bakma.
Kimi no Iru Machiyi izleme. Mangası 261 bölüm, anime manganın 80-142 arasını konu alıyor.
Madem manga okumuyorsan o zaman bu üçüne hiç bulaşma. Üçünün de animesi yarım yamalak.
Dediğim gibi animenin yarım olması benim açımdan çok da önemli değil romantik animelerin duygu ağırlıklı olduğunu düşüyorum. Ben izlerken duygular yeterince bana geçti. Aşırı kaliteli bir yapım mı değil fakat konumuz bu da değil zaten.

Demek istediğimi anlatamamış olabilirim. Bu animeler gibi şeyleri de seviyorum; Yami Shibai, Tomie,
Umineko no Naku Koro ni, Itou Junji: Collection, Nihon Animator Mihonichi, Ryuu no Haisha
(yukarıda verdiğim animeler tamamlanmamış yada manga veya mangaka tanıtımı gibi reklam amaçlı kullanılan bir anime oluşumu.)

Ben böyle şeylerin "bu tamamen bitmiş bir şey değil izlenmez" demenin doğru olmadığını söylüyorum. Tabii ki herkes tamamlanmış yada sonunun olduğu bir şeyler izlemek ister ama belki benim tarzımı sever ve benimser diye önerdim. Hem belki animesi ilgi çekici gelecek ve yarım kaldığı için manga okumaya başlayacak kim bilir? Zevkler ve renkler diyelim ve burada kapatalım bence.

Makato nun Hepsi aga your name izleyen adam saniyede 5 santimetreyi de izlemeli bence.

Jobless renkarnasyonu izle , anahona seversin.

Another diye bir şey izledim dün. O'da çok hoşuma gitti. Buna benzer önerebileceğiniz bir şeyler var mı?

Geri
Yukarı