Anime ve manga hakkında site/forum önerisi

SabriKeser

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Burada fazla sohbet edemiyorum. Naruto, One Piece, HXH, High School DxD animeleri (ya da mangaları) gibi popüler seriler yerine daha az bilinen seriler konuşmak istiyorum. Fakat burada fazla yok benim izlediğim animeleri izleyen (yanlış anlaşılma olmasın "Ben her animeyi izledim" ya da "Sadece bilinmeyenleri izlerim" falan demiyorum). O yüzden sadece anime ve manga üzerine kurulu bir site/forum var mı? (TürkAnimeTV'nin forum sitesinde sohbet konusu açamıyorum. DC sunucularını da DC'den anlamadığım için sevmiyorum.)

My Anime List sitesinde 332 anime izlediğime dair bilgi var. Ama bunların arasından aklımda kalanlar 10-15 taneyi geçmez. Gerçi bu benlik bir sorun, keyif alamadığım içerikleri aklımda tutmayı gereksiz buluyorum. Ya da iyi bir hafızaya sahip değilim. Özellikle kısa serilerin konuşmaya değecek kadar iyi olmadığını düşünüyorum. Aralarında zaten ilgi çekici olanlar popüler dediğin seriler.

Discord dışında bu tarz bir yerel forum yok. Anime topluluğu zaten son 2-3 sene de baya artış gösterdi. Discord tarafında ise sohbet edeceğin kişilerin büyük bir çoğunluğu genç arkadaşlar olacaklar. İnan sohbet etmeye değmez, sevdikleri seriyi överken başka görüşleri sadece aşağılama tonunda konuşuyorlar. Tabii aralarında düzgün kişiler de var. Discord sunucuları dışında önerebileceğim bir topluluk mecrası yok.

Sadece anime için geçerli değil. Tek bir konuya odaklanan forumların hepsi ölü durumdalar. İnsanlar daha çok Instagram, Twitter, Whatsapp ve Discord gibi yerlerde geziyorlar.

MyAnimeList 332 anime izlediğime dair bilgi var. Ama bunların arasından aklımda kalanlar 10-15 taneyi geçmez. Özellikle kısa serilerin konuşmaya değecek kadar iyi olmadığını düşünüyorum. Aralarında zaten ilgi çekici olanlar popüler dediğin seriler.

Discord dışında bu tarz bir yerel forum yok. Anime topluluğu zaten son 2-3 sene de baya artış gösterdi. Discord tarafında ise sohbet edeceğin kişilerin büyük bir çoğunluğu genç arkadaşlar olacaklar. İnan sohbet etmeye değmez, sevdikleri seriyi överken başka görüşleri sadece aşağılama tonunda konuşuyorlar. Tabii aralarında düzgün kişiler de var. Discord sunucuları dışında önerebileceğim bir topluluk mecrası yok.
Teşekkürler. Cidden canımı sıkan bir durum şu toxic kitle.

İzlediğiniz anime hakkındaki görüşleri merak ediyorsanız Türk Anime'de anime sayfasındaki veya final bölümündeki yorumlara bakabilirsiniz.

Animeler hakkında genel sohbet için de Facebook grupları var fakat oralar da cringe weeb/otaku veletler ile dolu. Üyesi olduğum iki tane grup var öyle veletlerin olmadığı fakat oralar da pek aktif değiller. Çoğu kişi artık Discord'da takılmaya başladı.

Senin istediğin ortam tam Discord'ta bence. Discord'ta vakit geçirdikçe alışırsınız merak etmeyin. Mantığını anlamak için kısa yazı/videolara bakabilirsiniz. Eğer Discord'ta anime gruplarına girmek istiyorsanız attığım siteden istediğinize katılabilirsiniz.
Yabancı diliniz iyiyse bir sürü yabancı Discord kanalı var.
Ya da bunlara bakmam diyorsanız Türkçe anime ya da manga çevirisi yapan sitelerin kendileri açtığı sunucular var oralara tek tek bakarak katılabilirsin.

Geri
Yukarı